Chrome'u açınca otomatik olarak kumar sitesi çıkıyor

Şimdi tekrar malwarebytes ile tarama yaptım 6 tane virüs(?) buldu, Çok birşey indirmem ama bilemiyorum şimdi kaldırdım hepsini teşekkürler 🙂

Eki Görüntüle 2202711

Kaspersky vardı ama nasıl bulmadı bilmiyorum
Eğer olmazsa kalıntı bırakıyordur. Chrome kalıntı bırakmadan silip, kayıt defterinden temizlendiğine emin olduktan sonra tekrar yükleyiniz.
Toolbars virüsleriniz var yüksek ihtimalle. Revo Uninstaller tarzı bir programla gelişmiş kaldırma yaparak kayıt defterini de temizleyip uygulamayı kaldırıp, tekrar yükleyiniz ve yükleme sırasında ilgili siteye yönlendirecek ayarlarınız varsa onları önceden iptal ettiğinizden emin olunuz. Doğrudan silmeyle uğraşırsanız samanlıkta iğne arar gibi ararsınız. (Teoride uzantıları ve çerezleri elle silersiniz, kendini yineler) Malwarebytes'ın AdwCleaner'i ile ayrıca aratma da yaparsanız iyi olur ama yukarıda belirttiğimi yapmadan yaparsanız her erişimde (bağlantıda) kendine yeni bir adres tanımlar durur.

Abi ayarlarda başlangıçta kısmından yeni sekme sayfasını aç de bilmediğin eklentileri kaldır bilgisayarı yeniden başlat

Abi ayarlarda başlangıçta kısmından yeni sekme sayfasını aç de bilmediğin eklentileri kaldır bilgisayarı yeniden başlat
Adware öyle kaldırılmaz. Yani teoride kaldırırsınız ama yineleme yapar. Tarayıcı ayarlarını değiştirdiği için tekrar kendisine yönlendirme sağlar. Uzantılardan kurtularak yenilerini oluşturmasını engellersiniz sadece, mevcut tünelden yine veri çeker. Zira hem bundling (paketleme) yapıyor hem kendini sürekli kayıt defterine ekliyor hem de proxy ile ağ tarfiğini izleyip değiştiriyor hem de redirect (yönlendirme) yapıyor...

Adware öyle kaldırılmaz. Yani teoride kaldırırsınız ama yineleme yapar. Tarayıcı ayarlarını değiştirdiği için tekrar kendisine yönlendirme sağlar. Uzantılardan kurtularak yenilerini oluşturmasını engellersiniz sadece, mevcut tünelden yine veri çeker. Zira hem bundling (paketleme) yapıyor hem kendini sürekli kayıt defterine ekliyor hem de proxy ile ağ tarfiğini izleyip değiştiriyor hem de redirect (yönlendirme) yapıyor...
Doğru yanlış hatırladım

Ben ayardan dolayı sandım eskiden bilgisayarımda öyle düzelmişti

🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı