Çiçek satış uygulaması UI tasarımı nasıl?

Özgün olmadigi sürece pek de bir değeri yok bu kalıp da halı hazirda onlarca tasarım mevcut, örneğin: Plants app

Hocam kullandığım illüstrasyonu zaten internetten aldım ama tasarım bana ait, özgünlük konusunda da diye bileceğim pek bir şey yok piyasada ki tasarımların hemen hemen birbirine benzer zaten, baştan aşağı özgün tasarım yapmak oldukça güç zaten ister istemez benzer oluyor bu nedenle özgünlüğü küçük detaylar ekleyerek sağlamaya çalışıyorum.

Olduğu kadar :). Fontu bulsaydım daha iyi olurdu.

tasarim.jpg

Merhaba. Sadece "buy" butonu ve içindeki yazısı, diğer tüm detaylar ayni kalıp biraz küçültülürse eğer ilk bakışta göze ilk batan yeri olmadan her noktası ayni dikkat çekicilikte kalabilir, benim kendi düşünceme göre. Onun dışında diğer tüm detaylar yazı ve grafikler ile boyutları, yazıları, vb. gayet sade, renk seçimleri açısından doğru ve çok güzeldir. Bu aşamadaki grafik sanatı bu tasarımı açısından kanımca oldukça başarılıdır, elinize sağlık.

Gerçek hayatta da aşırı abartılardan uzak, sade, basit ama çok etkileyici basit renk kontraslarıyla hazırlanmış türden reklam panolarını, karmaşık renkler ve karmaşık tasarımlı hazırlanmış diğer reklam panolarından daha çok beğenirim. Kolay gelsin. Başarılar.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bence de sade tasarımlar oldukça hoş oluyor.
Olduğu kadar :). Fontu bulsaydım daha iyi olurdu.

Eki Görüntüle 968148

Teşekkürler hocam gayet iyi duruyor butonu bu şekilde düzelteceğim, elinize sağlık.

Hocam kullandığım illüstrasyonu zaten internetten aldım ama tasarım bana ait, özgünlük konusunda da diye bileceğim pek bir şey yok piyasada ki tasarımların hemen hemen birbirine benzer zaten, baştan aşağı özgün tasarım yapmak oldukça güç zaten ister istemez benzer oluyor bu nedenle özgünlüğü küçük detaylar ekleyerek sağlamaya çalışıyorum.

Sizin için dedim hocam, freelance işlerde hintliler kene gibiler farklı öne çıkan tasarımlar koymadıkça keşfedilmek oldukça zor. Alt menü yerine hamburger menü kullanman çok daha iyi olur, ürün listesinde fiyatı sağ alta alıp başlık altına ürün ile ilgili ayırt edici ufak bir bilgi eklemek daha kullanıcı odaklı olmasını sağlayabilir. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı