Çiçeksepeti kitapları orijinallerinden daha kısa

Bayİsca

Decapat
Daha fazla  
29 TL'ye bu ürünleri aldım fakat kitaplar orijinal sayfa adetinde değilmiş.

Mesela Yeraltından Notlar 200 sayfa civarı, burada 150.

İçerik olarak sıkıntı yaşar mıyım, önerileriniz neler?

Screenshot_20210607_131140_com.opera.browser.jpg

İçerik olarak sıkıntı yaşayabilirsin ayrıca yapılan çevirinin kalitesi de düşük olabilir. Bu da anlam ve okuma zevkini bozar. Çeviri ile ilgili örnek vereyim daha iyi anlaman için. Aynı kitabın aynı cümlelerinin 2 farklı yayınevindeki çevirileri şöyle oluyor.

-Benim hatam ise bir kere kitapların kapağını açmış olmak.
-Zaten benim tek yanlışım kitapları açmak oldu.

Başta klasik ve diğer kitapları kaliteli ve uygun bir fiyata okumak istersen İş Bankası Kültür Yayınları bunun için var.

Allah için şu klasikleri İş Bankası yayınlarından okuyun hem ucuz hem kaliteli. Genelde böyle setler değişik yayınlar oluyor ve sizi çevirileri yüzünden kitaplardan soğutuyor.
Savaş Sanatı nasıl Sokratesin Savunmasından uzun?

Allah için şu klasikleri İş Bankası yayınlarından okuyun hem ucuz hem kaliteli. Genelde böyle setler değişik yayınlar oluyor ve sizi çevirileri yüzünden kitaplardan soğutuyor.
Savaş Sanatı nasıl Sokratesin Savunmasından uzun?
Kitapları iade edeceğimde hazırlanmaya başlamış iade butonu yok. Kapıda iade falan edebiliyor muyum ?

Yayınevleri ve çevirmen farklılığı kitapların uzunluğunu etkiler, bazı konuşmaları ve olayları çıkartıyorlar. Bu bazen iyidir bazen kötüdür. Çevirmenler hakkındaki yorumlara bakmanı tavsiye ederim. Kitaplar çoğaltılabileceği için iade konusunda sorun yaşayabilirsin. Şimdiden satıcıyla iletişime geç bence.

Yayınevleri ve çevirmen farklılığı kitapların uzunluğunu etkiler, bazı konuşmaları ve olayları çıkartıyorlar. Bu bazen iyidir bazen kötüdür. Çevirmenler hakkındaki yorumlara bakmanı tavsiye ederim. Kitaplar çoğaltılabileceği için iade konusunda sorun yaşayabilirsin. Şimdiden satıcıyla iletişime geç bence.

Aldığım yerde savaş sanatı 152 sayfa iken İş Bankası yayınında 80 sayfa.

Geri
Yukarı