Çift Amortisörlü Bisiklet Düz Yol İçin Alınır mı?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Evet arkadaşlar. Bianchi Snap bisikletini almak istiyorum. Düz yolda süreceğim. Avantajı veya dezavantajı olur mu çift amortisörlü bisikletin bana? Cevaplarınızı bekliyorum.

Avantajından çok dezavantajı olur. Dağda gezerim diye yalnızca ön amortisörlü almıştım zamanında. Şehirden pek uzaklaşamayıp düz yollarda sürünce onu satıp Triban 100 aldım. Düz yolda bu tarz bisikletler daha rahattır. Daha az sürtünme kuvveti, daha az ağırlık. Oturuş pozisyonu rahat olsun dersen şehir bisikletlerine bakabilirsin.

Düz yol için kesinlikle önermem. Yol bisikleti, dağ bisikleti, trekking bisikleti vs. birçoğunu denedim. Şehir içi en mantıklı olan önünde amortisör olan ince teker bir bisiklet kullanmak. Olmaz derseniz sadece ön amortisörlü dağ bisikletlerine de bakabilirsiniz. Önceliğiniz ince teker ön amortisör olsun.

Düz yol için kesinlikle önermem. Yol bisikleti, dağ bisikleti, trekking bisikleti vs. birçoğunu denedim. Şehir içi en mantıklı olan önünde amortisör olan ince teker bir bisiklet kullanmak. Olmaz derseniz sadece ön amortisörlü dağ bisikletlerine de bakabilirsiniz. Önceliğiniz ince teker ön amortisör olsun.
Arka amortisörü kilitlemek veya çıkartmak diye bir şey var mı? Bilmediğimden dolayı soruyorum kusura bakmayın

Ben kullanıyorum, kaldırımdan yola yoldan kaldırıma atla çukurlara gir uç zıpla bana mısın demiyor. Ama yoruyor sürekli esnediği için.

Dağ bayır gezmiyorsan kesinlikle uzak dur. Harcadığın enerjiyi artırır ve daha az yol gidip daha çok yorulursun. Yol veya şehir bisikleti alabilirsin. Hoşuna giden bir sadece ön amortisörlü dağ bisikleti alıp ince lastik takabilirsin.

Düşük bütçeli bisikletlerde genelde basit bir el hareketiyle sıkabilirsiniz. Ancak yine de önermem. Çünkü çift amortisör kullanan bisikletlerin geneli çelik kadrolu ve ağırdır. Bu da bir amortisörlerin etkisini de ekleyince daha çabuk yorulmanız anlamına gelecektir.

Arka amortisörü kilitlemek veya çıkartmak diye bir şey var mı? Bilmediğimden dolayı soruyorum kusura bakmayın
Sertliğini arttırarak kilitleyebilirsin diyebiliriz ama çıkarmak imkansız diyebiliriz. Çıkarınca araya bir parça ile kaynak yapman gerekir. Kilitleyerek kullanmak ise kullanmadığın amortisörün yükünü boşa çekmek demektir.

Evet arkadaşlar. Bianchi Snap bisikletini almak istiyorum. Düz yolda süreceğim. Avantajı veya dezavantajı olur mu çift amortisörlü bisikletin bana? Cevaplarınızı bekliyorum.

😂😂😂😂 Kaç tane aynı başlıkta konu açtın :)

Geri
Yukarı