Çift Bilgisayar Twitch Yayınında Yüksek Ping Sorunu

SLYMN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, çift bilgisayar ile Twitch yayını yapıyorum, sorunsuz bir şekilde Obs ve Ndi kurdum ve bundan bir hafta öncesine kadar düşük ping ile yayın yapabiliyordum, fakat ne olduysa son bir haftadır yüksek ping değerleri sebebiyle sorun yaşıyorum. Yayını başlat tuşuna basmadan dahi obs açıkken ve ndi devredeyken ping artıyor. (300ms)
Denediğim çözümler şu şekilde;
1-Obs ve Streamlabs'ten gelişmiş ayarlar-ağ-ağ optimizasyonu ve tcp pacing etkinleştirdim.
2-Obs'ten server ayarlarını yaptım, ve en az ping olan bölgeyi seçtim.
3-Ethernet kablosu değiştirdim, cat6 ve cat5 denedim.
4-Ağ ve paylaşım merkezi-ethernet-özellikler-yapılandır kısmında "hız ikili hız & ikili" ve "100mbps ve tam ikili", "1gb tam ikili", "10mbps" ayarlarını denedim.
5-Moden ayarlarından qos ayarlamayı denedim ama dsl ışığım söndü.
6-Bitrate ayarlarını da düşürüp yükselterek denedim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• hz.png
    hz.png
    78,5 KB · Görüntüleme: 48
Öncelikle OBS ndi sorunsuz kullanabilmek için gigabit seviyesinde bir ağ kurmanız gerekiyor. Bunun için 1 adet gigabit Switch ve 2 adet CAT6 kabloya ihtiyaç var modemden herhangi bir CAT5-6 ne varsa elinizde onunla interneti gigabit Switch herhangi bir portuna giriş yapıp gigabit Switch internet vermiş oluyorsunuz. Daha sonra 2 adet hazırlamış olduğunuz CAT6 kabloları bir tanesini oyun bilgisayarına diğerini yayın bilgisayarına takıp diğer uçlarınıda gigabit Switch bağlıyorsunuz. Buradaki amaç oyun ve yayın bilgisayarı arasında gigabit bir ağ kurmak önemli not hem yayın hem oyun bilgisayarınızın Ethernet portları gigabit destekli olmalıdır. Sizin ping sorunu bundan dolayı kaynaklanıyor. Denerseniz sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Geri
Yukarı