Twitch yayınında mikrofon garip ses sorunu

levent diken

Hectopat
Daha fazla  
Normal Discord'ta konuşurken sesim normal geliyor fakat yayın/kayıt alırken, ses böyle çıkıyor. Yardım edebilecek, sorunu bilen varsa desteğinizi bekliyorum.

Sesin anlaşılabilmesi için video örneği: Solo muhabbetli PUBG

Ekleme: Böyle mikrofona sürekli yavaş yavaş vuruyormuşcasına ses çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız yayın yazılımı nedir?

Kullandığınız yazılımın ses ile ilgili yayına verdiğiniz ayarları gösteren bir ekran görüntüsü paylaşırsanız daha detaylı yardım edebiliriz.

MikrofoNda sıkıntı olabilir mi? Normal olarak ses kaydı yapıp atabilir misiniz?
Mikrofonda sıkıntı yok iki ayrı mikrofon kullanıyorum biri kulaklığımın ve diğeriyse normal yayınlar için aldığım mikrofon Discord'da (konuşma programı) konuşurken arkadaşlarım tarafınca skıntı olmadığını fakat yayın yaparken bu tarz sesler olduğunu söylüyorlar

Kullandığınız yayın yazılımı nedir?
Open Broadcaster (OBS)

Kullandığınız yazılımın ses ile ilgili yayına verdiğiniz ayarları gösteren bir ekran görüntüsü paylaşırsanız daha detaylı yardım edebiliriz.
Ekran alıntısını ekledim buyrun.

MikrofoNda sıkıntı olabilir mi? Normal olarak ses kaydı yapıp atabilir misiniz?
Kayıt buyrun burada Ses Sorunu

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19,6 KB · Görüntüleme: 558
OBS incelediğim kadarıyla ses aygıtları özelleştirme konusunda pek ayar sunmuyor.
Discord programı ise Gürültü azaltma, Yankı önleme vb. özellikler sunuyor.
Windows üzerinden eğer ses kartın destekliyorsa kendin ince ayar yapman lazım.
Sende farklılıklar gösterebilir. Sesini artması için bası artırabilirsin. Fazla yükseltmeni önermem. Seste patlamaya neden olabilir. Geliştirmeler de gürültü azaltma vb. varsa açmanı öneririm.

Eğer desteklemiyorsa farklı yayın programlarını kontrol et. Kendinden ses özelleştirmesi olan yayın programlarını tercih edebilirsin.
Ekran Görüntüsü (23).png
Ekran Görüntüsü (24).png
Ekran Görüntüsü (25).png

OBS incelediğim kadarıyla ses aygıtları özelleştirme konusunda pek ayar sunmuyor.
Discord programı ise Gürültü azaltma, Yankı önleme vb. özellikler sunuyor.
Windows üzerinden eğer ses kartın destekliyorsa kendin ince ayar yapman lazım.
Sende farklılıklar gösterebilir. Sesini artması için bası artırabilirsin. Fazla yükseltmeni önermem. Seste patlamaya neden olabilir. Geliştirmeler de gürültü azaltma vb. varsa açmanı öneririm.

Eğer desteklemiyorsa farklı yayın programlarını kontrol et. Kendinden ses özelleştirmesi olan yayın programlarını tercih edebilirsin.
Sağol fakat OBS de filtreler var Gürültü azaltma vs için onlarıda kullanıyorum fakat sorunumu tam anlayamadın sanırsam Sesde Mikrofona sürekli vuruyormuşçasına pıt pıt sesler geliyor ben anakarttan kaynaklanıyor diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı