Çift Ekran Kasma Sorunu

Arkadaşlar bende çift ekran var. Ana ekranımda oyun oynarken, yan monitörde video felan izliyorum. Ama izlediğim video donuyo. Yani Ana ekranımda herhangi bir oyun açtığım zaman öbür ekranımdaki videolar, yayınlar, izlediğim herşey donuyo. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Az önce yabancı sitelerden baktım i5-4000 serisi işlemciler biraz ağır kalıyormuş. 2 monitörüde anlattığın gibi kullanırken işlemci ve gpu kullanımına bir baksana.

İki monitörde 1080P olmadığı için oluyor büyük ihtimalle.
Eskiden olmuyodu. Yeni ekran kartı aldığım ve format attırdım ondan sonra olmaya başladı

Ana ekranında oynadığın oyun da kasıyor mu?
Mousemi oyuna götürürsem video kasıyo. Mousemi videoya götürürsem oyun kasıyo

Az önce yabancı sitelerden baktım i5-4000 serisi işlemciler biraz ağır kalıyormuş. 2 monitörüde anlattığın gibi kullanırken işlemci ve gpu kullanımına bir baksana.
Gpu kullanımı %99 Cpu kullanımı %40

Eskiden olmuyodu. Yeni ekran kartı aldığım ve format attırdım ondan sonra olmaya başladı.

Windows orjinal mi?

Selamlar çift monitöre geçtim aynı sıkıntı bende var yan ekranımdan video acınca donmalar oluyor ve ana ekranımda FPS düşüşü yaşıyorum.
İşlemci: Ryzen 5 1600X.
Ekran kartı: Gigabyte 1080 GTX.
16 GB RAM'im var.
Ana ekranım 144 Hz yan ekranım 60 Hz ikisi de 1920/1080 çözünürlükte.
Yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.

Selamlar çift monitöre geçtim aynı sıkıntı bende var yan ekranımdan video acınca donmalar oluyor ve ana ekranımda FPS düşüşü yaşıyorum.
İşlemci: Ryzen 5 1600X.
Ekran kartı: Gigabyte 1080 GTX.
16 GB RAM'im var.
Ana ekranım 144 Hz yan ekranım 60 Hz ikisi de 1920/1080 çözünürlükte.
Yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.
selam. seninle aynı durumdayım çözebildin mi?

Arkadaşlar bende çift ekran var. Ana ekranımda oyun oynarken, yan monitörde video falan izliyorum. Ama izlediğim video donuyor. Yani ana ekranımda herhangi bir oyun açtığım zaman öbür ekranımdaki videolar, yayınlar, izlediğim her şey donuyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Monitörden değildir senin pcn kötüdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı