R9 380 Çift Monitör Kasma Sorunu

o_ulcan

Kilopat
Bundan 1-2 ay önce sorunsuz kullanıyordum. 1 Hafta önce ikinci monitörü çıkardım ve tek monitör kullanmaya başladım. Dün tekrar takmak istedim ve takdığımda iki ekran da kasıyordu. Şöyle ayrıntı vereyim, ikinci monitör sol tarafta ana monitör ortada. Sol tarafta dosya gezgini penceresi bile açsam, ana ekrandaki her şey kasmaya başlıyor. Firefox'da yan monitörde Twitter açıkken ana monitörde Technopat açık olunca kaydırırken kasıyor. Hele Youtube'dan video falan açsam 20 FPS falan oluyor iki monitörde, videoyu 60 FPS açsam da aynı şey oluyor.
AMD Driverlarında sıkıntı vardır dedim, tüm driverları silip hazirandaki driverları kurdum ama düzelmedi. Windows 8.1 kurdum onda da düzelmedi, Windows 10 kurdum tekrar yine düzelmedi. VGA girişli farklı bir monitör denedim onda da aynı şekilde kasıyordu yani monitörde problem olması imkansız, ayrıca farklı bir bilgisayarda da denedim ikinci monitörü sağlam çalışıyordu. Sizce sorun neyden olabilir? Ayrıca ikinci monitörü anakarta taktığımda da bu sorunu yapıyor. Yabancı forumların çoğuna baktım ama sonuç bulamadım. 120 Hz yapmayı denedim yine de düzelmedi.
  • Ana monitörüm: BenQ XL2411 - DVI-D - 144 Hz
  • İkinci Monitörüm: Samsung S22D300 - HDMI - 60 Hz
  • İşlemci: i5 4460 3.2GHz
  • Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon R9 380 4G
  • Anakart: GIGABYTE H97-HD3

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı