Çift ekran sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
NVIDIA denetim masasında tarif ettiğim yerin resmini de atar mısınız?

Bu sayfadan yapmaya çalışıyrum yani şöyle ekranım burada yok-ayrıntılı ekran algılama-evet-tamam diyorum yine olmuyor.

NVIDIA denetim masasında tarif ettiğim yerin resmini de atar mısınız?

Admıları dediğiniz gibi yapıyorum olmuyor?

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    27,7 KB · Görüntüleme: 23
  • 222.PNG
    222.PNG
    36,1 KB · Görüntüleme: 27
  • 33.PNG
    33.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 17
  • 4.PNG
    4.PNG
    36,4 KB · Görüntüleme: 24
  • 11.PNG
    11.PNG
    27,7 KB · Görüntüleme: 23
  • 222.PNG
    222.PNG
    36,1 KB · Görüntüleme: 31
  • 33.PNG
    33.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 35
  • 4.PNG
    4.PNG
    36,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir durum olabilir; DVI yani dijital sinyali VGA ile analog sinyale dönüştürdüğünüzden dolayı iki monitörü aynı anda kullanamıyor olabilirsiniz. İnternette yaptığım kısa bir araştırma ile benzeri bir durum yaşanmış olduğunu ve böyle bir yanıt aldığını gördüm. Sizin yapmanız gereken hangi monitörü ana ekran olarak kullanıyorsanız frekans değerinden(azami kare sayısından) feragat etmemek için en verimli olduğu yöntem ile bağlamak ve bir şekilde diğer monitörü de dijital olan bir seçenek ile dahil etmeniz. Örneğin 1. monitörde HDMI 2. monitörde de DVI yada DP çıkışı var ise kullanabilirsiniz.

ya
Şöyle bir durum olabilir; DVI yani dijital sinyali VGA ile analog sinyale dönüştürdüğünüzden dolayı iki monitörü aynı anda kullanamıyor olabilirsiniz. İnternette yaptığım kısa bir araştırma ile benzeri bir durum yaşanmış olduğunu ve böyle bir yanıt aldığını gördüm. Sizin yapmanız gereken hangi monitörü ana ekran olarak kullanıyorsanız frekans değerinden(azami kare sayısından) feragat etmemek için en verimli olduğu yöntem ile bağlamak ve bir şekilde diğer monitörü de dijital olan bir seçenek ile dahil etmeniz. Örneğin 1. monitörde HDMI 2. monitörde de DVI yada DP çıkışı var ise kullanabilirsiniz.
ŞÖYLE YAPSAM OLURMU ANA MONİTÖRE HDMI DAN DIREK ÇEVİRİCİ OLMADAN 2. MONİTÖRE İSE BU KABLO
dfgsg.PNG
DAN YANİ ??

YOKSA 2.Ekran Alıntısı.PNG RESİM DEKİNDENMİ ?

VEYA DİREK DİSPLAY KABLOMU ALMAM LAZIM

Biraz karışık olmuş, yanlış anlaşılmalara mahal vermesin kısaca şöyle söyleyeyim: Monitörün girişi ile ekran kartınızdaki çıkış yuvası birebir aynı ve ikisi de dijital görüntü standartlarındaki seçenekler içerisinde olmalı.

Biraz karışık olmuş, yanlış anlaşılmalara mahal vermesin kısaca şöyle söyleyeyim: Monitörün girişi ile ekran kartınızdaki çıkış yuvası birebir aynı ve ikisi de dijital görüntü standartlarındaki seçenekler içerisinde olmalı.
Sizi baya uğraştırdım dijital görüntüden kastınız HDM yanına ne alıyım ?

Sorun değil, burada birbirimiz ile bilgilerimizi paylaşarak faydalı olmaya çalışıyoruz zaten. cevaba gelince eğer monitörlerinizde var ise DP kablosu olabilir. Şayet DP kablosuyla bağlantı özelliği olan monitörünüz varsa onu ana monitörünüz yapmanızı tavsiye ederim. VGA(en eski tip olan) bağlantı tipini dönüştürücü ile dahil olmak üzere kullanmayınız. Şansınız varsa DVI ve HDMI yada DP girişleri gibi seçenekleri kullanarak bağlayın ama bunu doğrudan bağlayarak elde edin. Örneğin VGA bağlantı tipini herhangi bir şekilde HDMI, DP yada HDMI olarak çevirmemelisiniz çünkü HDMI, DVI ve DP dijital VGA ise analog sinyal tipi kullanır ve dönüştürücü kullanmanız ikinci monitörü görmemenize sebep olur.

Sorun değil, burada birbirimiz ile bilgilerimizi paylaşarak faydalı olmaya çalışıyoruz zaten. Cevaba gelince eğer monitörlerinizde var ise DP kablosu olabilir. Şayet DP kablosuyla bağlantı özelliği olan monitörünüz varsa onu ana monitörünüz yapmanızı tavsiye ederim. VGA(en eski tip olan) bağlantı tipini dönüştürücü ile dahil olmak üzere kullanmayınız. Şansınız varsa DVI ve HDMI ya da DP girişleri gibi seçenekleri kullanarak bağlayın ama bunu doğrudan bağlayarak elde edin. Örneğin VGA bağlantı tipini herhangi bir şekilde HDMI, DP ya da HDMI olarak çevirmemelisiniz çünkü HDMI, DVI ve DP dijital VGA ise analog sinyal tipi kullanır ve dönüştürücü kullanmanız ikinci monitörü görmemenize sebep olur.

Allah CC razı olsun display kablo spariş ettim. Dönüştürücü olmadan direkt bağlıyacağım dediğiniz gibi eywallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır sonucu da burada paylaşırsanız hem başka arkadaşlara fayda sağlamış olur hem de çözüme ulaşmış olursa eğer konu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretlenir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı