Çift ekrana geçince yayın sırasında FPS düşüşü yaşamaya başladım

ismlcnkpln

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, daha yayıncılığa yeni başladım ilk yayınımı tek monitör üzerinden açmıştım ve herhangi bir sorunum yoktu. Daha sonrasında arkadaşımdan ödünç monitör aldım yayın kısmını diğerinden takip etmek için ve bu şekilde kullandığımda oyun esnasında FPS drop yemeye başladım. Sorun neyden kaynaklıdır? Yardımcı olur musunuz?

Sistem Özellikleri:

İşlemci:AMD Ryzen5 3500X
Ekran kartı: MSI GTX 1660 GAMING X
Ana kart: ASUS B450MK-II
Ram: 8x2 (16gb) 3200 MHZ
M2 SSD SAMSUNG 980 EVO
600W Powersupply 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, daha yayıncılığa yeni başladım ilk yayınımı tek monitör üzerinden açmıştım ve herhangi bir sorunum yoktu. Daha sonrasında arkadaşımdan ödünç monitör aldım yayın kısmını diğerinden takip etmek için ve bu şekilde kullandığımda oyun esnasında FPS drop yemeye başladım. Sorun neyden kaynaklıdır? Yardımcı olur musunuz?

Sistem Özellikleri:

İşlemci:AMD Ryzen5 3500X
Ekran kartı: MSI GTX 1660 GAMING X
Ana kart: ASUS B450MK-II
Ram: 8x2 (16gb) 3200 MHZ
M2 SSD SAMSUNG 980 EVO
600W Powersupply 80+
Hocam hangi oyun birde kaç fps alıyorsun ?

Hocam hangi oyun birde kaç fps alıyorsun ?
CS:GO oynuyorum ortalama 200-300 arası alıyorum ama oyunun akıcılığı kayboluyor öyle söyliyim size.
Input lagdan kaynaklı olabilir hocam.
O nedir hocam?
Hocam düşüşleri MSI Afterburner ile inceleyip sorun neredeymiş öğrenebilirsiniz. Düşüş anındaki kullanımları buraya atabilirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
Akşam deneyeceğim ona göre buraya tekrar yazarım teşekkürler.

CS:GO oynuyorum ortalama 200-300 arası alıyorum ama oyunun akıcılığı kayboluyor öyle söyleyeyim size.

O nedir hocam?

Akşam deneyeceğim ona göre buraya tekrar yazarım teşekkürler.

Hocam ben yayını ekran kartı değil de işlemcim üzerinden verince o donma ve takılna düzelmişti siz de öyle deneyebilirsiniz.

bendede 3500x gtx 1660 super var 450 fps alıyorum cs go da
Yayın yaparken ve çift monitör takılıyken mi o fps değerini alıyorsun?
Hocam ben yayını ekran kartı değil de işlemcim üzerinden verince o donma ve takılna düzelmişti siz de öyle deneyebilirsiniz.
Benim de aklıma geldi o akşam öyle deneyeceğim.
Hocam işlemciye verdim değişen bir şey olmadı maalesef.
Hocam düşüşleri MSI Afterburner ile inceleyip sorun neredeymiş öğrenebilirsiniz. Düşüş anındaki kullanımları buraya atabilirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
sıcaklık değerleri ekran kartı:55-60 derecelerde işlemci:65-70 derecelerde geziyor. Bugün ölçme imkanım oldu değerler bu şekilde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı