Çözüldü Çift kanal 16 GB (8x2) RAM yaparken aynı marka model RAM zorunlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kalipsogen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Teknobiyotik sitesinden daha önce kasa almıştım. Aldığım kasada kullanılan RAM GeIL Evo Forza 8 GB 3000 MHz idi. Şu anda bunun satışı durdurulmuş ve Teknobiyotik'te Neo Forza RAM'ler satılmakta. Acaba bu RAM'lerden alsam sıkıntı olur mu? Yoksa tıpatıp aynı olması mı gerekiyor RAM'lerin.

Çözüm
Çift kanal şeklinde çalışıyor değil mi hocam?
O oradan değil, Memory kısmından belli olur.

Aynı marka, aynı model bile alsanız uyum sorunu olabilir ki geçen gün oldu, eskiden de başımıza geldi. O yüzden kit bellek almanız gerek işinizi garantiye almak istiyorsanız. "Kaynım sorunsuz kullanıyor" boş bir ifade. 3000 MHz gibi değerlerde en ufak değerler bile önem arz ediyor.
Yanlışım yok ise bu bellek CL16-18-18-36 olarak çalışıyor. Ucuza bulabildiğim ve görünen zamanlama değerleri en yakın olan bu sanırım. Alacaksanız eğer uyumsuzluk çıkarma ihtimalini de göze alın.

Yanlışım yok ise bu bellek CL16-18-18-36 olarak çalışıyor. Ucuza bulabildiğim ve görünen zamanlama değerleri en yakın olan bu sanırım. Alacaksanız eğer uyumsuzluk çıkarma ihtimalini de göze alın.

Çok teşekkür ederim. Kararsız kaldım şu anda. Şu anda 8 GB kullanıyorum ve sıkıntı yok aslında. Param olduğu zaman çift kanal yapacaktım. Ama kullandığım RAM piyasadan kalkınca merak ettim. En iyisi Dual Kit'lerden indirim kovalamak gibi :D.

16 20 20 38 miş hocam CL değerleri.

Geri
Yukarı