Çift kanal RAM FPS dropu çözer mi?

yt agnizes

Picopat
Yer
Wanda Metropolitano
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop Dell İnspiron 3593 Anakart Pci Express 3.0 (8.0 GT/s) Ram 1/2 8GB RAM DDR4 2667 MHZ İşlemci İntel İ51035g1 3.40 ghz

Ekran Kartı Harici:Mx230 Dahili:İntel UHD graphics
Sistem.
MX230 2 GB.
8 GB 2667 MHz CL 15 DDR4 Kingston RAM.
i51035G1 3.40 GHz Turbo.
240 GB SSD.

Arkadaşlar bilgisayarımda 1 saat oyun oynacına FPS dropları başlıyor. Ama azar azar. GTA 5 oynuyorum genellikle 70 FPS 10 dk geçiyor araba sürerken 20 FPS oluyor. RAM'i yukarıda yazdım bir de şu RAM'i alıp takacağım.
Uyumlu mu? Uyumluysa Dual çalışıp FPS artışı olup FPS dropu çözer mi?

Hocam aslında GTA 5 için 8 GB RAM yeterli diğer oyunlarda da aynı sorun oluyor mu bir de droplar girmeye başladığı zaman sıcaklık değerleriniz ve yük kullanım değerleriniz nedir?

Çift kanal RAM Ryzen bilgisayarda performansı aşırı etkiliyor, Intel'de daha daz etkiliyor ama Çift kanal RAM genellikle 0.1 Low FPS ile 1% Low (=> oyunun en kötü alabildiği o 1%lik düşük FPS)ları çözüyor, oyunda o yuzden random anlık kasmaları çözer

RAM aldığınız zaman bilgisayarınızda zaten olan RAM ile uyumlu mu kontrol edin, ayni hızda olduklarını, ayni bellek chiplerine, ayni CL değerlerine sahip olduklarını kontrol edin yoksa başınız daha da ağrıyabilir (hiçbir etkisi olmayabilir de)

Sistemin oyunlar için çok da üst sistem değil tek şey ram değil yani. Ama ram kaynaklı droplar kalkar ve fps çok net artar. Ondan sonra devam ederse anla ki sistem yetersiz veya başka bir şey var.

20 FPS'e sabitleniyorsa, SSD almani tavsiye ederim. Sorun HDD olabilir. O ekran kartiyla cok verim alamayacagindan sarjda yuksek performans modunda kullanman daha iyi olur.
8GB RAM GTA 5 icin yeterli.

APU işlemcilerde kesinlikle çift slot RAM önerilir ve oyunlarda artış olur. Attığınız ürün CL19 sizin CL15 sıkıntı olur mu bilmiyorum ama MHz'leri aynı. Kesin sonuç için laptopun içini açıp bakabilirsiniz ya da garantisi varsa garantide taktırın. Bir de bazı laptoplar çift slot 2x4 GB olabilir o yüzden Görev Yöneticisi'nden bakınız derim ne olur olmaz.

APU işlemcilerde kesinlikle çift slot RAM önerilir ve oyunlarda artış olur. Attığınız ürün CL19 sizin CL15 sıkıntı olur mu bilmiyorum ama MHz'leri aynı sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Kesin sonuç için laptopun içini açıp bakabilirsiniz ya da garantisi varsa garantide taktırın. Bir de bazı laptoplar çift slot 2x4 GB olabilir o yüzden Görev Yöneticisi'nden bakınız derim ne olur olmaz.
CL değerleri aynı olmalı. Ve voltaj değerleri de.

Geri
Yukarı