Çift kanal RAM FPS dropu çözer mi?

Hemen bir dakika

Buyur.

Hocam aslında GTA 5 için 8 GB RAM yeterli diğer oyunlarda da aynı sorun oluyor mu bir de droplar girmeye başladığı zaman sıcaklık değerleriniz ve yük kullanım değerleriniz nedir?

Valorant oynuyorum 1 saat sonra FPS dropu başlıyor GPU yük genellikle 60 100 arası hızlıca değişiyor ve işlemci sıcaklığı 95 100 derece ama soğutucu var aniden düşürüyor sıcaklığı bir daha çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-27 222120.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-27 222120.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 10
100 dereceyi goruyorsa o makineyi kullanma bile. Hemen islemciye kaliteli macun surdur.

Sistem.
MX230 2 GB.
8 GB 2667 MHz CL 15 DDR4 Kingston RAM.
i51035G1 3.40 GHz Turbo.
240 GB SSD.

Arkadaşlar bilgisayarımda 1 saat oyun oynacına FPS dropları başlıyor. Ama azar azar. GTA 5 oynuyorum genellikle 70 FPS 10 dk geçiyor araba sürerken 20 FPS oluyor. RAM'i yukarıda yazdım bir de şu RAM'i alıp takacağım.
Uyumlu mu? Uyumluysa Dual çalışıp FPS artışı olup FPS dropu çözer mi?

Bende önceden 4 GB RAM vardı Dual channel yaptım ve inanılmaz bir fark oldu size tavsiyem Dual channel yapmanız.

Termal macun ve temizliği PC aldığım yer yapabilir mi?

Ücret önemli dğeil, yapıyorsa eyvallah kanka.

Hemen bir dakika.

Buyur.

Valorant oynuyorum 1 saat sonra FPS dropu başlıyor GPU yük genellikle 60 100 arası hızlıca değişiyor ve işlemci sıcaklığı 95 100 derece ama soğutucu var aniden düşürüyor sıcaklığı bir daha çıkıyor.

Hocam droplarınızın sebebi işlemci ile alakalı gibi gözüküyor sıvı soğutmaya rağmen 100 dereceyi görüyorsa drop kaçınılmaz olur.

İşlemci GHz Turbo kapatıp 1.19 denedim ama oyun değil normalde kasmaya başladı oyunda sıcaklık Max 80 oluyor GTA 5 de Valorant'ta 83 falan drop hiç yok gibi oldu. Ama ben 2.5 GHz aldım sabitledim ne kasma var ne drop. Ama ne yazikki drop başlıyor sonradan. Tek çözüm içini temizletip işlemciye termal macun sürdürtmek. Sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı