Çift Kanal RAM ne kadar etkili olabilir?

MAG

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar. Ben Acer Nitro 5 AN515-44-R57M laptop kullanıyorum ve şu anda 8 GB RAM'e sahibim. İnternette bazı karşılaştırma videoları izledim ve 8 GB RAM varken GPU kullanımı kısıtlanıyor ve bu da FPS kaybına neden oluyor. Bu RAM 8x2 olarak upgrade edildiğinde bilgisayar resmen şahlanıyor CS:GO, Valorant gibi oyunlarda FPS neredeyse iki katına çıkıyor. Benim sorum: Tek kanal RAM kullanıldığında GPU kullanımı neden kısıtlanıyor ve sadece bir RAM performansa nasıl bu kadar etki edebiliyor?

Başlığa göre sorunuz cevabı bu video. Kendim çektim kendi laptopum. Neredeyse iki katına çıktı.

Asıl sorunuz cevabı ise biri bana MUX ile alakalı olduğunu söylemişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar. Ben Acer Nitro 5 AN515-44-R57M laptop kullanıyorum ve şu anda 8 GB RAM'e sahibim. İnternette bazı karşılaştırma videoları izledim ve 8 GB RAM varken GPU kullanımı kısıtlanıyor ve bu da FPS kaybına neden oluyor. Bu RAM 8x2 olarak upgrade edildiğinde bilgisayar resmen şahlanıyor CS:GO, Valorant gibi oyunlarda FPS neredeyse iki katına çıkıyor. Benim sorum: Tek kanal RAM kullanıldığında GPU kullanımı neden kısıtlanıyor ve sadece bir RAM performansa nasıl bu kadar etki edebiliyor?

Aynı sorun bende de var fakat benim RAM'lerim 16X1. ben Valorant'ta 70-100 FPS civarı alırken 16x2 olan kişi 200'ü rahat görüyor. Yalnız şunu fark ettim tek kanal performansından en çok Acer kullanıcıları şikayetçi Acer'in bir sıkıntı var tek kanalla ama çözemedim.
Başlığa göre sorunuz cevabı bu video. Kendim çektim kendi laptopum. Neredeyse iki katına çıktı.

Asıl sorunuz cevabı ise biri bana MUX ile alakalı olduğunu söylemişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Online oyunlarda bu kadar artıyor bunu biliyorum ama offline oyunlarda nasıl oldu?

According to the title, your question is answered in this video. I took my own laptop. It almost doubled.

If your original question is answered, someone told me it was related to MUX.

GTA 5 offline sayılırsa ortalama 45 FPS'den 75'e çıktı. Benchmark testinde geçiş ekranı zamanı kısaldı.

Cidden o kadar etki etti mi ya :D para olsa bir 16 GB daha takmıştım ama şu aralar yapamam.
Cidden o kadar etki etti mi ya :D para olsa bir 16 GB daha takmıştım ama şu aralar yapamam.
Online oyun oynamıyorum oynasam kanser olur iyi kötü alırdım belki ama oynamadığım için de uğraşmamamıştım.

Geri
Yukarı