Çift kanal RAM'in performansa etkisi ne kadar?

Jon snow7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim GTX1650, Ryzen 5 5600H, 8 GB RAM. Bir 8 GB RAM daha takarsam çift kanal olacağından ötürü işlemciye ne kadar etki eder sıcaklık değeri düşer mi veya işlemci kullanımı düşer mi oyunlarda FPS artışları nasıl olur?

Merhaba arkadaşlar, sistemim GTX1650, Ryzen 5 5600H, 8 GB RAM. Bir 8 GB RAM daha takarsam çift kanal olacağından ötürü işlemciye ne kadar etki eder sıcaklık değeri düşer mi veya işlemci kullanımı düşer mi oyunlarda FPS artışları nasıl olur?

Şöyle ki FPS PC hem RAM fazlalığından dolayı rahat çalışacak hem de PC yorulmayacak RAM'in fazla bir etkisi olmaz FPS'e sıcaklıkta dahil

8 GB biraz yetersiz o yüzden çok farkedecektir diye düşünüyorum özellikle benim oynadığım lol , csgo , metin2 oyunlarında ciddi fark yapmıştı ben taktığımda.

Çift kanal olacağı için biraz FPS artışı olur ve 16GB sistemi rahatlatır. Eklemenizi tavsiye ediyorum.

Oyunlarda takılmalar düşer daha akıcı şekilde oynarsınız.
Onun dışında FPS yükselten etmen ekran kartıdır.
RAM FPS'ye etki etmez,
Oyunları daha akıcı hale getirir ve bilgisayarın açılma süresini düşürür.

Hocam sanırım bilgisayarlarımız aynı 10 gün öncesine kadar tek kanal 8 GB kullanıyordum, 2. 8'i aldım. Valorant'ta 90-120 arası alıyordum FPS, şu an 150-200 arası. PUBG 40-60 alıyordum ve ortalama 2 dakikaya bir FPS droplar yaşıyor hatta zaman zaman oyundan düşüyordum düşük ve orta ayarlarda, şu an 90 - 170 arası bölgeye bağlı olarak. Drop vs kalmadı. Genel olarak stabil oldu bilgisayar. Kullanılabilir RAM miktarını da teyit edin 16 GB'a yükseltince. Dual channel bilgisayarı orgazm edecektir.

Oyunlarda takılmalar düşer daha akıcı şekilde oynarsınız.
Onun dışında FPS yükselten etmen ekran kartıdır.
RAM FPS'ye etki etmez,
Oyunları daha akıcı hale getirir ve bilgisayarın açılma süresini düşürür.
Ön bellek dolup RAM yetersiz kaldığında FPS yerleri buluyor. Dual Channel yaptığımdan beri FPS artışım gözle görülür derecede. Ekran kartı ve işlemcinin daha rahat çalışmasını sağladığından olduğunu düşünüyorum. Darboğazımsı.

Mesela lolde ne kadar etki etti FPS'e ortalama.
90-100'den 160-170lere çekti az önce teyit ettim.

Geri
Yukarı