Çift kanal RAM Valorant'ta FPS'yi arttırır mı?

yunus ama lama

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar sistemim laptop. İşlemci: Intel Core i5 5200u, ekran kartı: GT 840M ve PC 5-6 yıllık. Herkes hızlandırma deyince SSD takayım hızlı olur şekli düşünüyor ama ben çift kanal RAM çalışması için ek RAM almayı düşünüyorum. (Anakartta boş slotum var.)
Sizce Valorant gibi bir oyunca FPS artışı olur mu? (Aşırı beklentim yok, biraz destek şekli.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim laptop. İşlemci: Intel Core i5 5200u, Ekran kartı: GT 840M ve PC 5-6 yıllık. Herkes hızlandırma deyince SSD takayım hızlı olur şekli düşünüyor ama ben çift kanal RAM çalışması için ek RAM almayı düşünüyorum. (Anakartta boş slotum var.)
Sizce Valorant gibi bir oyunca FPS artışı olur mu? (aşırı beklentim yok, biraz destek şekli.)

FPS artışı kesinlikle olur

Oyun içinde ekran kartı %100 kullanılıyor mu?

Ben Valorant da düşük ayarlarda 200FPS Ultra ayarlarda da 120FPS civarı alıyorum
Düşük ayarlarda işlemcim %95 üzeri ekran kartı %15 ila %30 ile dolaşıyor
Ayarları Ultra yaptığım vakit de işlemci rahatlıyor ancak şöyle bir takıntım var
Bilgisayarım boşuna çalışmasın diye V-Sync açık düşük ayarlarda oynuyorum ama bu Valorant'ı ekran kartına yükleme gibi bir şey var mı yani işlemci değil de ekran kartı çalıştırsın oyunu? Daha iyi bir FPS olmaz mı?

SSD oyun performansını değil sistemin çalışma konforunu geliştirir.
Oyun içi performansı geliştirmek için RAM satın almanız gerekiyor.

Eyvallah reis onu biliyorum. Zaten Windows açılış hızları, oyun açılış hızları vs. neredeyse her açıdan SSD bambaşka bir nimet.
Oyun içinde ekran kartı %100 kullanılıyor mu?

Muhtemelen. Ancak herhangi bir test yapamıyorum sürücülerim en güncel olmasına rağmen sorunlar oldu tahmin sadece.
İyi olur, aynı RAM'den almaya özen gösterin.

Yeni konu açıyorum orayada beklerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı