Çift kanal RAM'i dört kanal yapmak

Adil45

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5600 / GIGABYTE RX 6600 EAGLE / GIGABYTE B550-MK / TEAMGROUP T-Force Vulcan Z DDR4 3600 MHZ 16GB / THERMALTKAE TOUGHPOWER GX2 80+ GOLD 600W / CRUCİAL P3 PLUS 1 TB M2 SSD
2*8 RAM uzerine 2*8 RAM daha eklersem performansda ne gibi degisiklikler olur ve birkaç forum yazisinda Ryzen islemciler 4 kanal RAM desteklemiyor gibi bilgi aldim çok da inandirici gelmedi fakat bir daha teyit yapmak istedim. Teşekkürler

Ryzen sistemler Quad Channel desteklemiyor, Threadripper'lar dışında. 4 tane RAM takarsanız Dual Channel çalışır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim dediğimden farklı bir şey yazmıyor. 4 tane RAM taktım Dual Channel çalışıyor demişler. Kapasite olarak sorun olmaz ama Dual Channel çalışır, Quad değil.

Benim dediğimden farklı bir şey yazmıyor. 4 tane RAM taktım Dual channel çalışıyor demişler. Kapasite olarak sorun olmaz ama Dual channel çalışır, Quad değil.

Evet yani sıkıntı olmaz performans acisindan?

Yeni konular

Geri
Yukarı