Çift Kanal uyumu için hangi RAM'i almalıyım?

makarovvvv

Hectopat
Bilgisayarımda FPS sorunu yaşıyorum. İşlemci ve Ekran Kartı alacak maddi durumum olmadığı için tek 8 GB olan RAM'i 2 8 GB yapmayı planlıyorum. Sizce performans olarak az da olsa katkı alır mıyım? Araştırmalar sonucunda çift kanal olayının FPS arttırdığını öğrendim. Sistem bilgilerine gelecek olursak;

AMD Ryzen 5 3350G with Radeon Vega Graphics 3.60 GHz İŞLEMCİ, Gigabyte B40M S2H VS ANAKART ve 2400MHz CL16 8 GB RAM kullanmaktayım bu sisteme uygun çift kanal uyumluluğu sağlayacak RAM önerilerine açığım.

Dosya Ekleri

• RAM BİLGİ 2.PNG
    RAM BİLGİ 2.PNG
    20,4 KB · Görüntüleme: 11
  • RAM BİLGİ 3.PNG
    RAM BİLGİ 3.PNG
    2,4 KB · Görüntüleme: 15
  • RAM BİLGİ.PNG
    RAM BİLGİ.PNG
    17,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi 2400 MHz RAM'ini ikinci elde sat 2x8 3200 MHz set/kit halinde RAM al. Harici ekran kartın yoksa APU olarak kullanıyorsan hem bellek hızları hem de çift kanal kullanman FPS'ini oldukça etkiler.

Olsun yine de dediğim gibi yap.
Onun yapmam zor gibi duruyor bir bakayım uygun bulursam alabilirim bir tane

Bilgisayarımda FPS sorunu yaşıyorum. İşlemci ve Ekran Kartı alacak maddi durumum olmadığı için tek 8 GB olan RAM'i 2 8 GB yapmayı planlıyorum. Sizce performans olarak az da olsa katkı alır mıyım? Araştırmalar sonucunda çift kanal olayının FPS arttırdığını öğrendim. Sistem bilgilerine gelecek olursak;

AMD Ryzen 5 3350G with Radeon Vega Graphics 3.60 GHz İŞLEMCİ, Gigabyte B40M S2H VS ANAKART ve 2400MHz CL16 8 GB RAM kullanmaktayım bu sisteme uygun çift kanal uyumluluğu sağlayacak RAM önerilerine açığım.
daha farklı bir yöntem ile yardım edebilecek biri var mı acaba

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı