Çift Modem Kullanırken Modem Arayüzlerine Erişme

hyperw0w

Hectopat
Ben bundan 1 sene önce TTnet'in bize internet alırken verdikleri modemin arayüzüne giremiyorum. Olayı anlatayım: şimdi biz interneti kapattırdık 2 kat üstümüzdeki komşumuz ile ortak kullanıyoruz.

Modemleri birbirine bağladım, tamam, internet falan her şey var ancak benim evimdeki TD854W model modemin arayüzüne değil de Pikatel-Airmax 101 yani üst komşumuzun modemine giriyor. (192.168.1.1) yazıyorum arayüzüne girmek için kabloyla bağladım ancak genede bir sonuç alamadım. 192.168.1.1 yazınca hiç bir şey olmuyor kabloyla.

Yardimlariniz bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ana modem onunki olduğu için yazdığın IP ile o modeme girersin. Kendi modeminin içine girebilmek için onun IP'sini yazman gerek, kendi modeminin IP'sini öğrenmek için, 192.168.1.1 yaz ana modemin içerisine girip, Oradan ağ seçeneğini ve ya LAN seçeneğini seçerek gerekli bölüme gitmelisin. Ondan sonra girdiğin bölümde ağa bağlı olan cihazları göreceksin. Kendi modeminin ağ içerisindeki IP'sini oradan öğrenip, tarayıcına yazarsan, modeminin arayüzüne girebilirsin.

Senin dedigin yere girdim fakat bir şey bulamadim:

noDQhnZ.png

Eğer sende kabul edersen bi ara TW ile yardim edermisin ?

Yada burdan Detayli bir şekilde anlatirsan anlarim.

Dostum yerel ağ seçeneğine tıklayıp, senin modemin IP'sini öğrenmen gerek. Yerel ağ kısmında ağa bağlı tüm cihazları görmen gerekir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı