Çift monitör bağlıyken oyunlarda ekran gidip geliyor

enescanc22

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8 16 GB Gskill CL16 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
500 GB Kingston
Ekran kartı
RX 570
Anakart
Asus Prime B450M K 2
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Bilgisayarımı çift monitöre aldığımda oyunlardaykenbi anda iki ekran da kararıyor 5 saniye karanlık oluyor sonra kendini fitlemek için geri ayarlar yapıyor yardıma ihtiyacım var bu olay Twitch'de yayındayken başıma geldi eğer izlerseniz görebilirsiniz iki ekranım da kapanıyor tüm oyunla ve bilgisayarla etkileşimim kesiliyor ardından geri geliyor aynı zamanda yayındayken kamera da donuyor. Sadece CS oynarken değil Valorant oynarken de başıma geldi ikinci monitörü kapatmak zorunda kaldım ama masaüstündeyken veya video vs izlerken aynı sorunla karşılaşmıyorum.

Gördüğünüz gibi 40 saniyede iki kez oldu ve oyunumu çok etkiliyor çözüm önerileri sunarsanız mutlu olurum. Bu arada kullanım ve sıcaklık değerlerine yayında bakmıştım değerler normaldi. Unutmadan monitörlerin biri DVI ile diğeri VGA to HDMI çeviriciyle ekran kartına bağlı.

Bu olay durduk yere mi oluyor yoksa oyun oynarken mouse ile diğer ekrandan başka bir şeye tıkladığınızda mı yaşanıyor.

Hayır hocam klibi izlediniz mi bilmiyorum ancak durduk yerde de oluyor hiç dokunmadığımda da. Bir de değinmediğim bir detay var ekranlar kapandıktan sonra geri geldiğinde OBS 1.ekrandan 2.ekrana geçebiliyor.

Hayır hocam klibi izlediniz mi bilmiyorum ancak durduk yerde de oluyor hiç dokunmadığımda da. Bir de değinmediğim bir detay var ekranlar kapandıktan sonra geri geldiğinde OBS 1.ekrandan 2.ekrana geçebiliyor.

Klibi şu an maalesef izleyemiyorum 1-2 saat sonra izleyebilirim ama deneme şansınız varsa bir de oyunları çerçevesiz tam ekran modunda oynarken deneyin ben de çift monitör ve RX570 ekran kartı kullanıyorum yan monitörden bir şeye tıkladığım anda ekran gidiyor 4-5 saniye sonra Alt Tab'a atıyor bunu oynadığım oyunları çerçevesiz tam ekrana alarak çözmüştüm farenin diğer ekrana oyun oynarken kaymaması için de display Fusion uygulamasını kullanarak fareyi aktif monitöre kilitliyorum. Bildiğim tek yöntem bu var belki başkaları da cevap verebilir. (durduk yere de gidiyorsa dediğim ile alakasız olabilir ona maalesef çözümüm yok.)

Klibi şu an maalesef izleyemiyorum 1-2 saat sonra izleyebilirim ama deneme şansınız varsa bir de oyunları çerçevesiz tam ekran modunda oynarken deneyin ben de çift monitör ve RX570 ekran kartı kullanıyorum yan monitörden bir şeye tıkladığım anda ekran gidiyor 4-5 saniye sonra Alt Tab'a atıyor bunu oynadığım oyunları çerçevesiz tam ekrana alarak çözmüştüm farenin diğer ekrana oyun oynarken kaymaması için de display Fusion uygulamasını kullanarak fareyi aktif monitöre kilitliyorum. Bildiğim tek yöntem bu var belki başkaları da cevap verebilir. (durduk yere de gidiyorsa dediğim ile alakasız olabilir ona maalesef çözümüm yok.)

Tamamdır deneyeceğim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı