Çift monitör ekran kartı ısınma problemi

butjuan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI RX 480 8GB ekran kartım var. Kullanmış olduğum 1. monitörüm ise BenQ GL 2460 modeli. Eski yaklaşık bir 15 yıllık monitörüm var onu ikinci ekran olarak kullanıyorum. Onun da modeli Samsung SyncMaster 913V. Fakat bu ikinci monitörü kullandığım zaman ekran kartı sıcaklığı yaklaşık 20 derece artıyor. Boşta masaüstünde dururken 30 derece olan sıcaklık 50'ye çıkıyor ikinci ekranı taktığımda. Oyunlarda 70 derece olan sıcaklığım 85'lere fırlıyor. Sebebi çözümü ne olabilir?

Bu arada belirtmekte fayda var, ikinci monitörüm VGA çıkışlı, ekran kartımda VGA girişi olmadığı için "VGA to Display" çevirici ile bağlıyorum ekran kartına.

Anormal bir artış. Bende 970'de HDMI ve VGA olarak 2 monitor kullanıyorum hicbir fark yok tek monitörle. Dönüştürücü yüzünden VGA monitörü tanımamış olabilir.

Yük binen bir kartın ısınması kadar normal bir şey olamaz sanırım. Sonuçta 2. ekrana bir görüntü aktarımı var.

Evet hocam mantıken dediğin doğru ancak bu bana özel bir sorun gibi gözüküyor. Aynı ekran kartıyla, hatta daha kötüleriyle bile çift monitör kullanıp 1 derece sıcaklığı artmayanlar oluyor.

O zaman yapacağınız belli.

Sorun kartta mı yoksa çevirici kaynaklı mı onu bulmak?

Evde bağlayabileceğiniz HDMI çıkışlı TV var ise ona bağlayıp deneyin. Ya da bilgisayarınız farklı bir ekran kartı yaparak test ediniz. Benim aklıma gelen bunlar.

O zaman yapacağınız belli.

Sorun kartta mı yoksa çevirici kaynaklı mı onu bulmak?

Evde bağlayabileceğiniz HDMI çıkışlı TV var ise ona bağlayıp deneyin. Ya da bilgisayarınız farklı bir ekran kartı yaparak test ediniz. Benim aklıma gelen bunlar.
Tek tek bağlamayı da denemiş. Dönüştürücüde problem olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı