Çift monitör ekran kartı ısınma problemi

butjuan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI RX 480 8GB ekran kartım var. Kullanmış olduğum 1. monitörüm ise BenQ GL 2460 modeli. Eski yaklaşık bir 15 yıllık monitörüm var onu ikinci ekran olarak kullanıyorum. Onun da modeli Samsung SyncMaster 913V. Fakat bu ikinci monitörü kullandığım zaman ekran kartı sıcaklığı yaklaşık 20 derece artıyor. Boşta masaüstünde dururken 30 derece olan sıcaklık 50'ye çıkıyor ikinci ekranı taktığımda. Oyunlarda 70 derece olan sıcaklığım 85'lere fırlıyor. Sebebi çözümü ne olabilir?

Bu arada belirtmekte fayda var, ikinci monitörüm VGA çıkışlı, ekran kartımda VGA girişi olmadığı için "VGA to Display" çevirici ile bağlıyorum ekran kartına.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Ekran kartımda ikinci monitör takmadığım sürece bir ısınma problemim yok. Dediğiniz gibi başka bir monitörü ikinci monitör olarak takmayı deneyeceğim.

Arkadaşım da RX480 kullanıyor Armor modeli olması lazım. O da çift monitor kullanıyor ve bu denli sıkıntı yaşadığını hiç duymadım. Bir yandan PUBG oynayıp bir yandan Twitch’de yayın izliyor mesela. Sıcaklık artsa bile 85 derece anormal gerçekten. VGA ile bağlantı yapılmasına yorumlayabiliyorum anca

Arkadaşım da RX480 kullanıyor Armor modeli olması lazım. O da çift monitor kullanıyor ve bu denli sıkıntı yaşadığını hiç duymadım. Bir yandan PUBG oynayıp bir yandan Twitch’de yayın izliyor mesela. Sıcaklık artsa bile 85 derece anormal gerçekten. VGA ile bağlantı yapılmasına yorumlayabiliyorum anca
Hocam dediğim gibi, sıcaklık değerlerini anlık takip ediyorum, ikinci monitörü taktığım gibi sıcaklık 10 dereceye kadar yükseliyor birer birer.
Güncel.
++++
Hocam bunu da denedim sonuç, sıcaklık böyle daha çok artıyor.
Arkadaşlar sorunu hala çözemedim, yukarı atmayı da bulamadım lütfen yardımcı olun

Son düzenleme:
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Ekran kartımda ikinci monitör takmadığım sürece bir ısınma problemim yok. Dediğiniz gibi başka bir monitörü ikinci monitör olarak takmayı deneyeceğim.
Konu fortlayacak ama 1080ti var bende 3 monitör kullanıyorum. 1 den fazla monitör kullandığın sürece ekran kartın ısınacak. Bende de öyle. Bunun dönüştürücü falan ile alakası yok. Kartın GB'sinden fazla fazla kullandığı için kart ısınır.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı