Çift monitör ekran kartını yorar mı?

Frenceskoli

Hectopat
Çift monitör yapacağım. Ekran kartım GTX1050 Ti. Çok yorar mı? FPS etkisi falan olur mu ısıya falan? Oyunda geçemediğim yer falan olursa yan ekrandan bakarım DC falan bakarım bunun için kullanacağım edit falan yapmam yani yan taraftan. Ve 2.monitörü anakarta VGA ile bağlasam bir sıkıntı olur mu?

Bende çift monitör kullanıyorum Valorant'ta kullanmadan önce ve sonra arasında Max 50 FPS fark oldu ikinci monitörde bende DC Spotify vs. gibi şeyler kullanıyorum.

Nvdia gtx 980m kullanıyorum aşağı yukarı benzer güçte kartlar. 1080p laptop'un kendisi. 1440p ana monitörüm. 2. monitörüm ise 1080p. toplam 3 tane ekran aynı bilgisayarda çalışıyor. Ekran kartından ziyade ikinci ekranda (1080p) bir video v.b. açınca 1080p ise 720,480'e düşürüyor otomatik olarak. 1080p izlemeye devam edilemiyor. Edilse de takılıyor. Bu ekran kartından ziyade işlemcisel bir problem. Oyunda fps düşüşü olmuyor. Belki oluyordur ama 1-2 fps fark etmedim hiç.

Fark tabii ki de olur, 2. monitör için düşük çözünürlüklü bir monitör tercih edersen daha iyi olabilir çünkü 1050 Ti güçlü bir kart değil.
Olmuyor hocam, 1050 Ti ile tarafımdan bizzat denendi.

VGA ile anakarta bağlasam sıkıntı olur mu hocam ya da öyle olur mu VGA ile.
Bağlayamazsın. O portlar işlemcnin GPU'su için. İşlemcide dahili GPU varsa bile aynı anda kullanamazsın.

Geri
Yukarı