Çift monitör kullanılmalı mı?

13 Sene tek monitör kullandım son 1 senedir 2 monitör kullanıyorum,2-3 farklı iş yapıyorsan inanılmaz iyi oluyor. Bunca sene niye tek monitör kullandığımı sorgulayıp 3.monitörü almayı düşünüyorum :D Birisinde oyun oynarken diğer monitörde diğer işlerimi takip edebiliyorum yada Maç vs izliyebiliyorum.

Gereklimi ? Hayır. Bence Lüx bile sayılabilir. Ama imkanın var ise kesinlikle tavsiye ederim.

Mesela ben yazılım yazan biriyim. Alt + Tab yapmak yerine kod ekranımı önüme, çıktısını diğer ekrana koyuyorum. Bu sayede hızlı kod yazıyorum.
Kusura bakmayın cahilliğimden dolayı, ama o nasıl oluyor? Bir mouse ile nasıl 2 ekrana farklı şeyler koyuyoruz?

Kusura bakmayın cahilliğimden dolayı, ama o nasıl oluyor? Bir mouse ile nasıl 2 ekrana farklı şeyler koyuyoruz?

2 ekranı tek bir monitöre dönüşüyor olarak düşünün. Sekmenin üstünden tutup sürükleyince diğer monitöre geçiyor sekme.

Rainbow oynarken yayın açıyorum discord kanalından, bilader yetkili bir abi olarak beni ikinci monitorunden izleyerek yönlendiriyor. Ona sorarsan bilgisayarın olmazsa olmaz bir parçası ikinci monitor. Tabi kullanmadığım için bana fazla gereksiz geliyor orası ayrı.

Geri
Yukarı