Çift Monitör Sistem Nasıl Yapılır?

Hocam B450MGaming Plus anakartım var, nasıl çift monitör yaparım?
Ekran kartının arkasındaki çıkışlarına takarak kullanabilirsin. Mesela 2 hdmi varsa ikisine de tak yada 1 hdmi 2 display port varsa ona göre monitörün çıkışını ayarlamalısınız. Benim monitörüm eski olduğunda tek vga var, rx 570 ekran kartı hdmi ve display olduğundan vga to hdmi dönüştürücü ile yeni monitör alana kadar idare ediyorum. 2. Monitörü ekran kartına göre seç yada dönüştürücü al ama dönğltürücüyü önermem, performansı bire bir olmuyor tam olarak. Çoğu monitörde hem hdmi hem display port destekliyor.

Hazır konusu açılmışken sorayım diyelim monitörlerden biri 60hz diğeri 144hz. Aynı anda ikisi bağlıyken 144hz monitörde yine 144hz alabiliyoruz değil mi? 60hz monitör baz alınmaz diye düşünüyorum.

Hazır konusu açılmışken sorayım diyelim monitörlerden biri 60hz diğeri 144hz. Aynı anda ikisi bağlıyken 144hz monitörde yine 144hz alabiliyoruz değil mi? 60hz monitör baz alınmaz diye düşünüyorum.
Her monitör kendi hz'inde çalışır. Bazen kendi yapmaz o ayarı kendin windows görüntü ayarlarından düzelt.

@Mrtcn95

Monitörler kendi Hz değerinde çalışır fakat şöyle bir durum var ki, eğer iki monitörün Hz değerleri farklıysa ve monitörlerden birini 144Hz'de çalıştırmaya kalktığında, ekran kartı boştayken, masaüstünde vb. anlarda tam hızda çalışıyor. Bu da boştayken, fazladan 8-10 derece ısınma demek.

Eğer monitörü 120Hz'e düşürürsen, bu durum da ortadan kalkar. Bu olay hem Nvidia hem de AMD'de oluyor. Muhtemelen ekran kartlarının toplam Hz yönetme eşiği var ve o eşiği geçince, yüksek hızda çalışıyor. Bug da olabilir fakat yıllardır böyle. Muhtemelen teknik bir sebebi var.

Örnek konular:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Mrtcn95

Monitörler kendi Hz değerinde çalışır fakat şöyle bir durum var ki, eğer iki monitörün Hz değerleri farklıysa ve monitörlerden birini 144Hz'de çalıştırmaya kalktığında, ekran kartı boştayken, masaüstünde vb. anlarda tam hızda çalışıyor. Bu da boştayken, fazladan 8-10 derece ısınma demek.

Eğer monitörü 120Hz'e düşürürsen, bu durum da ortadan kalkar. Bu olay hem Nvidia hem de AMD'de oluyor. Muhtemelen ekran kartlarının toplam Hz yönetme eşiği var ve o eşiği geçince, yüksek hızda çalışıyor.
Hmm ileride 144hz alırsam diye sormuştum 60hz ile idare ediyoruz işte :) Detaylı bilgileri severim faydalı bilgiler için teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı