Çift monitör sistemde çözünürlük ayarlanmıyor

MühendisBey

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, AMD R9 270 ekran kartını bir adet VGA ve 1adet HDMI çıkışı olmak üzere çift monitör olarak kullanmaktayım. Fakat anlamadığım bir sebepten dolayı, normal olarak kapattığım cihazımı tekrar açtığımda HDMI çıkışı DVI-D olarak gösteriyor ve çözünürlüğü ayarlanmıyordu. Birkaç defa DDU dahil ekran kartı driver kaldırıp yeniden yükledim farklı işletim sistemleri kurdum farklı monitörler denedim ama nafile bir çözüme ulaşamadım. En son HDMI çıkışı arızalandı diyerek DisplayPort to HDMI kablosu aldım. Sonuç yine hüsran. Bu konuda neler yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam merhabalar bende çift monitör kullanıyorum fakat çözünürlükte bir sorun yok ama neyse şimdi hocam masaüstüne gel görüntü ayarlarına gel böyle 2 tane kutu çıkcak istediğin mönitöre tıkla.

1643195793850.png

Bu ekranları genişlet yapmanız gerek ondansa yine ölçek ve düzende çözünürlük olayı var.

1643195760192.png

Hocam benim ekran kartım Bağlantı tipini yanlış gördüğü için benim problemli ekranın ayarları kısmındaki ekran çözünürlüğü kapalı herhangi bir ayar yapmaya izin vermiyor.

Geri
Yukarı