Çözüldü Çift monitör sistemde monitör tam kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Monitör
LG UltraGear 27GL63T-B
Merhabalar,

LG UltraGear 27GL63T-B bir monitörüm var. Monitörü kapattığım zaman hala bağlıymış gibi oluyor. Yani HDMI kablosunu çektiğim zaman asıl bağlantıyı kesmiş oluyorum. Mesela bugün bir oyun oynuyordum, RAM miktarım da düşük olduğundan iki monitör açıkken kastı. Kapatınca etki etmedi, ben de kabloyu söktüm. O zaman düzeldi. Tuştan kapatınca tamamen bağlantıyı kesmenin bir yolu yok mu? Menüyü kurcaladım ama bulamadım.

Çözüm
Merhabalar,

LG UltraGear 27GL63T-B bir monitörüm var. Monitörü kapattığım zaman hala bağlıymış gibi oluyor. Yani HDMI kablosunu çektiğim zaman asıl bağlantıyı kesmiş oluyorum. Mesela bugün bir oyun oynuyordum, RAM miktarım da düşük olduğundan iki monitör açıkken kastı. Kapatınca etki etmedi, ben de kabloyu söktüm. O zaman düzeldi. Tuştan kapatınca tamamen bağlantıyı kesmenin bir yolu yok mu? Menüyü kurcaladım ama bulamadım.

Kablo takılı olduğu sürece sistemde bağlı cihaz olarak görünür.
Sen düğmeyi kapatsan bile hala elektrik ve sinyal akımı olacaktır.

Aygıt yöneticiainden devre dışı yapmayı deneyebilirsiniz.
Merhabalar,

Aygıt yöneticiainden devre dışı yapmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm

Aygıt yöneticisinden devre dışı yapmayı deneyebilirsiniz.

Her seferinde kabloyu tak çıkar yapmayı veya aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmayı istemiyorum. Böyle idare edeceğiz sanırım yükseltme yapana kadar. Bir ayarı var mı diye merak etmiştim, anlaşılan yokmuş. Teşekkürler :)

Aklıma geldi de, monitörü prizden çeksem bağlantı tam olarak kesilir mi? Adaptörü çekmek HDMI'dan daha kolay.

@zeki1981

Son düzenleme:
Her seferinde kabloyu tak çıkar yapmayı veya Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakmayı istemiyorum. Böyle idare edeceğiz sanırım yükseltme yapana kadar. Bir ayarı var mı diye merak etmiştim, anlaşılan yokmuş. Teşekkürler :)

Aklıma geldi de, monitörü prizden çeksem bağlantı tam olarak kesilir mi? Adaptörü çekmek HDMI'dan daha kolay.

@zeki1981

Kesilir.

Geri
Yukarı