Çift monitör tam ekranda kasma problemi

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba ben yıllardır 2 ekran kullanıyorum bir upgrade yapıp 2K 144Hz monitör aldım biri 27 inch biri 21.5 inch tabii 21 olan 1080P LCD bir monitör ekran kartım 1050 Ti modeli PC toplayacağım için önce monitörü aldım. Şöyle bir sorunum var 1 ekranda yayın izlerken 2 ekranda YouTube'den bir video açınca 2'sini de tam ekran ya da 1'ini tam ekran yapıp öbürünü yarım ekran yapınca 2 ekrandaki görüntülerde kasıyor. İnternet ile alakası yok 100Mbit netim var ve 2K monitörü almadan önce böyle bir sorun yoktu. Kısaca 2 ekranıda aktif olarak video izlemeye kalkarsam 2side tam ekran olunca kasıyor izlenmiyor Twitch'deki drop gibi oluyor. Bunun kaynağı nedir bilgisi olan var mı ben ekran kartından dolayı diye düşünüyorum sonuçta 1080P'den 2K'ya geçti kart mı darboğaz yiyor anlamış değilim. Bu sorun neden kaynaklanıyor bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Kartınızın gücü ne kadar yeterli gözükmesede bence o yüzden değil ama benzeri bir durumdan.
Kartın mimarisi "2K için tasarlanmamış" olabilir.
Dolayısıyla siz fazla yormadığınızı düşünsenizde kart istemediği görüntüleri vermeye çalışıyor olabilir.
Yeni sisteme geçtiğinizde düzelecektir.
Yine de farklı bir durumdan kaynaklanıyor olabilir, benimkisi bir fikir.
Bu arada avatarınızı çok beğendim. 😄

Kartınızın gücü ne kadar yeterli gözükmese de bence o yüzden değil ama benzeri bir durumdan.
Kartın mimarisi "2K için tasarlanmamış" olabilir.
Dolayısıyla siz fazla yormadığınızı düşünsenizde kart istemediği görüntüleri vermeye çalışıyor olabilir.
Yeni sisteme geçtiğinizde düzelecektir.
Yine de farklı bir durumdan kaynaklanıyor olabilir, benimkisi bir fikir.
Bu arada avatarınızı çok beğendim. 😄

Ama videoyu 4K açmamam rağmen yapıyor 1080P'de olması canımı sıktı neyse artık dayanacağız bir süre.

Geri
Yukarı