Çift monitör yapınca FPS düşüyor

Ekran kartına daha çok yük binmiş oluyor. Valorant her ne kadar işlemci odaklı olsa da etkiler diye düşünüyorum.

Oyunu tam ekranda oynamak FPS'yi etkiler diye biliyorum fakat ne kadar etkiler emin değilim.
Tam ekran mı değil mi kontrol ettiniz mi?
Çift ekrana geçmek oyunu pencereliye çevirmiş olabilir.

Oyunu tam ekranda oynamak FPS'yi etkiler diye biliyorum fakat ne kadar etkiler emin değilim.
Tam ekran mı değil mi kontrol ettiniz mi?
Evet etkiliyor. Bazı oyunlarda Windowed Borderless oluyor tam ekran olmadığı da anlaşılmıyor :)

İki ekranı birleştirip tek bir ekran olarak kullanıyorsanız eğer oyunlar daha büyük çözünürlükte açıldığından FPS düşmesi normaldir ama oyunu ana monitörde oynuyorsanız ve yan monitörde ekran öylece açık duruyorsa FPS'in bariz bir şekilde düşmemesi lazım.

Ben iki ekran kullandığımda fark ettiğim tek şey kartın boştaki frekans değerlerinin YÜKSELDİĞİ ve buna bağlı olarak sıcaklığın da yükselmesiydi. Bu durum aynı şekilde tek monitör yüksek Hz kullananlarda da oluyor.

Hocam tam ekran oynuyorum. Fakat pencereli tam ekran alırsam hangisi daha iyi olur? Tam ekran olmadığı sürece FPS düşüşü alırsın diye düşünüyorum.

Tam ekran olmadığı sürece FPS düşer diye düşünüyorum oynadığın monitör değişti ise V-Sync ayarını bir kontrol et FPS Hz değerine sabitlenmiş olabilir bazen Valorant ayarları resetleyebiliyor.

Geri
Yukarı