Çift monitörde ekranlar donuyor

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba,

Altta belirttiğim sisteme sahibim. İş gereği çift monitörü de açtığım bazı zamanlarda 1.ekranımda görüntü gidip ekran siyah oluyor ve 2.ekran da donuyor. Arka plandan uygulamaların sesleri gelmeye devam ediyor, yani sistem donmuyor ekranlar gidiyor. Bu, her zaman başıma gelmiyor problem nedir acaba? Ana monitörü DP kablosuyla kullanıyorum, 2.ekranı HDMI.

• Anakart: Gigabyte X570 Aorus Elite
  • CPU: Ryzen 5 5600
  • GPU: XFX SWFT RX 6700
  • RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8GB DDR4 3200MHz
  • SSD: SanDisk Ultra 500 GB
  • PSU: Corsair VS550 550W

Merhaba,

Altta belirttiğim sisteme sahibim. İş gereği çift monitörü de açtığım bazı zamanlarda 1.ekranımda görüntü gidip ekran siyah oluyor ve 2.ekran da donuyor. Arka plandan uygulamaların sesleri gelmeye devam ediyor, yani sistem donmuyor ekranlar gidiyor. Bu, her zaman başıma gelmiyor problem nedir acaba? Ana monitörü DP kablosuyla kullanıyorum, 2.ekranı HDMI.

• Anakart: Gigabyte X570 Aorus Elite
  • CPU: Ryzen 5 5600
  • GPU: XFX SWFT RX 6700
  • RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8GB DDR4 3200MHz
  • SSD: SanDisk Ultra 500 GB
  • PSU: Corsair VS550 550W
RAM çok dolu olduğundan olabilir mi? Benim laptopımda ekran kartı yetmediğinde veya RAM dolduğunda yaşıyorum aynı sorunu. Bir de kablo ve girişleri kontrol edebilir misiniz mümkünse?

RAM çok dolu olduğundan olabilir mi? Benim laptopımda ekran kartı yetmediğinde veya RAM dolduğunda yaşıyorum aynı sorunu. Bir de kablo ve girişleri kontrol edebilir misiniz mümkünse?
2 tane internet sekmesi ve 2-3 tane Excel dosyasının etkisinin bu denli büyük olacağını düşünmüyorum hocam.
Başka kablo ile deneme şansınız var mı ?
Ekran kartı çıkışını değiştirip başka kablo deneyeceğim fakat problemlerin kabloda olduğunu düşünmüyorum, tek olarak monitörleri kullandığımda sıkıntı yok.
Sorun yeni başladıysa veya monitörleri yeni denediyseniz Hertz farkından kaynaklanıyor olabilir.
Ana monitörüm 240 Hz, diğer monitör 144 Hz hocam. Fakat bundan dolayı problem olsa genel olarak herkesin karşılaştığı bir durum olmaz mıydı? Ne de olsa herkes aynı hertz değerinde 2 monitör kullanmıyor

Geri
Yukarı