Çift monitörde masaüstü ve oyunlarda parlaklık farkı sorunu

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitör
ASUS 27" TUF Gaming VG27AQML1a / BenQ Zowie XL2411p
Merhaba, yeni monitör aldım. Çift monitör kullanmaktayım. Monitörün parlaklığı 100 olmasına rağmen oyunlarda parlaklığı çok net hissediyorum. Ama masaüstünde veya internette gezindiğim zaman parlaklık ciddi olarak düşüyor. Sorunu çözemedim, kablolamada mı bir sorun var, yoksa iki ekranı ben mi ayarlayamadım bilemedim.

Yeni monitörüm ASUS 27" TUF Gaming VG27AQML1a. Diğer monitörüm BenQ Zowie XL2411p.

Merhaba, yeni monitör aldım. Çift monitör kullanmaktayım. Monitörün parlaklığı 100 olmasına rağmen oyunlarda parlaklığı çok net hissediyorum. Ama masaüstünde veya internette gezindiğim zaman parlaklık ciddi olarak düşüyor. Sorunu çözemedim, kablolamada mı bir sorun var, yoksa iki ekranı ben mi ayarlayamadım bilemedim.

Yeni monitörüm ASUS 27" TUF Gaming VG27AQML1a. Diğer monitörüm BenQ Zowie XL2411p.
Edit: Olay overclockda. Normalde monitör 240hz ama oc ile 260hz yapılabiliyor. Oc kapalıyken ekranın parlaklığı normale dönüyor ama oc açılınca parlaklık düşüyor.

Son düzenleme:

Edit: Olay overclockda. Normalde monitör 240Hz ama OC ile 260Hz yapılabiliyor. OC kapalıyken ekranın parlaklığı normale dönüyor ama OC açılınca parlaklık düşüyor.

Dediğin gibi OC açınca güç tüketimi yenileme tarafına kaydığı için parlaklık düşer.

Geri
Yukarı