Monitörde parlaklık seviyesinin hatrı kalır bir farkı var mıdır?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
ne ise o
İki model arasındayım. Bu modellerin parlaklığında +200 bir fark var. Bu fark ne kadar etkilidir, bu fark için IPS yerine VA almaya değer mi?

Monitörler:

O parlaklıklar farklı. İkisi de normalde 350cd, Samsung'da HDR açıkken 600'e kadar çıkıyor.

Acer'da bu 400 civarı olmalı, bakarım. Bu ikisi arasında da fark var tabii.

Olaya IPS/VA diye bakmamak lazım, tahminimce Samsung renk olarak Acer'dan daha iyi.

QuantumDot(QLED) sayesinde oldukça iyi renk gamutları sunmakta. HDR sürümü de daha iyi.

HDR olmadan parlaklık 200cd farklı olsaydı derseniz, daha da fazla fark ederdi.

O parlaklıklar farklı. İkisi de normalde 350CD, Samsung'da HDR açıkken 600'e kadar çıkıyor.

Acer'da bu 400 civarı olmalı, bakarım. Bu ikisi arasında da fark var tabii.

Olaya IPS/VA diye bakmamak lazım, tahminimce Samsung renk olarak Acer'dan daha iyi.

QuantumDot(QLED) sayesinde oldukça iyi renk gamutları sunmakta. HDR sürümü de daha iyi.

HDR olmadan parlaklık 200CD farklı olsaydı derseniz, daha da fazla fark ederdi.

Hocam bu ikisi arasından Samsung daha mı iyi görüntü kalitesine sahip yani?

Hocam bu ikisi arasından Samsung daha mı iyi görüntü kalitesine sahip yani?
Kağıt üstündeki rakamlara göre öyle tahmin ediyordum, ama atladığım bir kısım olmuş. Renk gamutları Samsung ile aynı sayılır.

İkisini yan yana kullanmadığımdan kesin konuşamayacağım. HDR açıkken ise Samsung daha iyi olacaktır, ama HDR destekli içerikler dışında önemi yok bunun.

Kağıt üstündeki rakamlara göre öyle tahmin ediyordum, ama atladığım bir kısım olmuş. Renk gamutları Samsung ile aynı sayılır.

İkisini yan yana kullanmadığımdan kesin konuşamayacağım. HDR açıkken ise Samsung daha iyi olacaktır, ama HDR destekli içerikler dışında önemi yok bunun.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada HDR tüm oyunlarda çalışıyor mu yoksa sadece belirli oyunlarda mı çalışıyor?

Direkt hepsinin listesini bilemiyorum, pek güncel olmayabilirler ama kolayca bulabilirsiniz.

Bkz.

Teşekkürler.
Bu arada bazı monitörlerde HDR özelliği Windows'dan açılıyordu. O Windows'dan açılınca mantıken her oyunda açık olmaz mı?

Geri
Yukarı