Çift Monitörde Oyunda Fare Diğer Ekrana Geçer mi?

DIABLO36

Hectopat
Merhabalar, yakın zamanda yayın açacağım ve bunun için ek bir monitöre ihtiyacım olduğu için monitör satın alacağım. İkinci monitörü genellikle chat ve yayın araçlarını kontrol etmek vb. gibi işlemler için kullanacağım. Ben birinci ekranda oyun oynarken, çift monitör olduğu için fare imlecim oynadığım ekrandan taşarsa diğer monitöre mi geçmiş olacak? Şu an tek monitörde ne sağa ne de sola geçiş olmuyor bildiğiniz üzere. Sol tarafta diğer monitör olacak ve fare imlecimi oyundayken ana ekrandan daha fazla sol tarafa götürürsem, otomatik olarak diğer ekrana mı geçecek, aktif oyun oynuyorken bile? Bu konuda deneyimi, tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Hayır. Oyunlarda siz fareyi çevirince oyun ekranı döner ancak fare imleci sürekli olarak ortaya alınır. Fare imlecini görebilsek sürekli sağa sola hareket eden ve anında ortaya dönen bir imleç görürdük.

Evet, tam ekran modunda tek monitör ile pek sağlıklı olmuyordu çünkü oyunu vs. aşağı alınca donuyordu ekran yayındayken. O sebepten ötürü Çerçevesiz veya pencere içinde gibi ayarlarla deniyordum. Teşekkür ederim.

Şu an ismini hatırlamıyorum ama bir program vardı hocam. Mouse'u istediğiniz ekrana kilitliyor, klavyede atadığınız bir tuşa basmadığınız sürece o ekrandan taşmıyordu. Bulabilirsem atarım birazdan ismini. Oyunu tam ekran oynamıyorsanız işe yarıyor.

Edit: Program adı Dual Monitor Tools. Aşırı faydalı bir program, tavsiye ederim.

Geri
Yukarı