Çift monitörde screenshot alma hatası

xHypous

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i310100F, Radeon RX6500XT 4GB OC, 16GB Ram
Merhaba arkadaşlar. Windows 11 kullanırken çift monitöre geçtim ve sık kullandığım ekran yakalama aracını kullanamaz oldum. Attığım görselde kullananlar bilir, ekranın sol köşesindeki kare ekranın diğer alanlarına kıyasla daha koyu. O koyu alanların içinde seçtiğimiz yeri ekran görüntüsü alıp düzenleyebiliyoruz. Panoya kaydediyor otomatik o yüzden pratik oluyor. Normalde tüm ekran koyulaşıyor ve seçtiğimiz alanı kaydediyordu. Şu an ise çift moniörden dolayı böyle yarısı birinci yarısı ikinci ekranda. Windows + Printscreen pratik olmadığından onun dışında bu hataya ne çözüm bulabilirim? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1 MB · Görüntüleme: 43
Merhaba arkadaşlar. Windows 11 kullanırken çift monitöre geçtim ve sık kullandığım ekran yakalama aracını kullanamaz oldum. Attığım görselde kullananlar bilir, ekranın sol köşesindeki kare ekranın diğer alanlarına kıyasla daha koyu. O koyu alanların içinde seçtiğimiz yeri ekran görüntüsü alıp düzenleyebiliyoruz. Panoya kaydediyor otomatik o yüzden pratik oluyor. Normalde tüm ekran koyulaşıyor ve seçtiğimiz alanı kaydediyordu. Şu an ise çift moniörden dolayı böyle yarısı birinci yarısı ikinci ekranda. Windows + printscreen pratik olmadığından onun dışında bu hataya ne çözüm bulabilirim? Teşekkürler.

Win+Shift+s'le mi açıyorsunuz aracı?

Benim 2. ekran büyük olduğundan ölçeği yükselttim ondan oluyor sanırım. Teşekkür ederim yanıtın için.

Bilmiyordum pratikmiş gerçekten sağolun.
Rica ederim. Ayarlarından tuş atayabiliyorsunuz. Bende sizin gibi önceden Win + Caps + S kullanıyordum hiç pratik değil. Mesela lightshot'da bir yeri belli etmek istiyorsam bunu bile yapabiliyorum rahatlıkla.
1685387937486.png

Yeni konular

Geri
Yukarı