Çift Monitörlü Sistemde 1. ve 2. Monitör Geçiş Problemi

Hakan Türköz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Ekran kartına ana monitör DP kablosuyla bağlı, ikinci monitör VGA to DP kablosuyla bağlı. Sorunum ana monitörü güç düğmesinden kapatınca ekran kartıyla iletişimi kesiyor ("aygıt çıkarıldı sesi ile birlikte" bu durum uyku moduna geçerken de gerçekleşiyor) ve bütün her şeyi ikinci monitöre tek monitörmüş gibi aktarıyor. Ayrıca Windows Boot ekranı ikinci monitörde başlayıp şifre ekranına gelince ana monitöre geçiyor. Bu her iki durum da normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer doğru anladıysam zaten olması gereken o değil mi ? 1. monitörü kapatırsan otomatik 2. monitörü ana ekran gibi görüp ordan devam ettiriyor görüntü almaya işte. Bunda yanlış olan ne ? :) Bende 2 monitör kullanıyorum bende de aynısı oluyor.

Ana monitörü yeni değiştirdim. Eskiden ana monitör de VGA to DP kablosuyla bağlıydı ve böyle bir durum yaşamamıştım. Garipsedim, bir hata mı var diye endişe ettim. Halen de garip geliyor, en nihayetinde monitör ekran kartından fiziki olarak ayrılmıyor. Cevap için teşekkür ederim. En azından yalnız değilim.😄

Ana monitörü yeni değiştirdim. Eskiden ana monitör de VGA to DP kablosuyla bağlıydı ve böyle bir durum yaşamamıştım. Garipsedim, bir hata mı var diye endişe ettim. Halen de garip geliyor, en nihayetinde monitör ekran kartından fiziki olarak ayrılmıyor. Cevap için teşekkür ederim. En azından yalnız değilim.😄
Endişe duyulacak bir durum değil. Sizin dediğiniz gibi olsaydı eğer 1. ekran kapandığı zaman ordaki masaüstü simgelerini nasıl bi daha görebilecektik ? :) Herhangi sorun olacak bir durum yok. Kendinizi ferah tutun :)

İki monitör kullanıyorum. Ana monitörüm HDMI, ikinci monitörüm VGA to DP. İki monitör de aktifken ya da sadece monitörlerden biri aktifken. İkisinden biri kapalı ya da açıkken veya kapattığımda ya da açtığımda kesinlikle böyle bir durum yaşamıyorum.. Yardımcı olmak isterim...

Bende 2 monitör kullanıyorum. Bazen sistem açılışında ana monitör anlık olarak devreye girmiyor daha sonra hemen düzeliyor. Bu bence büyük bir sorun değil. Bozukluk bile diyemezsiniz. Tabi herşeyim kusursuz olsun diyorsanız birşey diyemem. Arkadaşın probleminin ismi sorun bile değil aslında.

Diğer senaryolarda anladım ama ana monitör hem windowsda hem de nvidia da 1. monitörüm olmasına rağmen (hem bağlantı sırası olarak hem de birincil ekran olarak) windows boot ekranı ve bios ekranı ikinci ekrana gelmesi pek de iç açıcı değil. Benim 1. atadığım monitöre görüntü gelmemesi bence abes. Çok problem mi? Değil ama; neden? Onun cevabını arıyorum. Bu arada sonradan oldu ilk 1 hafta bir sıkıntı yoktu. Şimdi format attım boot ve bios ana ekranda geliyor ancak yine monitörü stand by'a alınca görüntü ikinci ekrana geçiyor.🙂

Bütün sürücüleriniz yada biosunuz vs. güncel mi ? Bence ufak bir ayar ile çözülebilir bir sorun ama tam çözümünü maalesef bende bilmiyorum. Ben çok nadir yaşıyorum sizin bahsettiğiniz hatayı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı