Çözüldü Çift muhabbet kuşları kaç gün yalnız kalabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lastruling

Kilopat
Daha fazla  
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Yukarıdaki resimler örnek olarak koydum boyutu anlaşılması için benim 2 tane muhabbet kuşum var.

Ferplast piano 6 - kafesin boyutu bu şekilde içlerinde kanat açacak kadar uçabiliyorlar. 4 adet yemlik var 2 adet suluk var. Fazladan suluk da koysam ne kadar yalnız kalabilirler? İş sebebi ile şehir dışına çıkmalıyız. 1 hafta kadar olmayacağız. Kontrole gelebilecek kimse yok yaşadığımız şehirde anahtar bırakamıyoruz. Sorun olur mu yalnız kalsalar?

Çözüm
Yemi suyu olacaksa yetecek kadar sorun olmaz hocam. Daha önce başıma geldi sorun yaşamadım.
Yemi suyu olacaksa yetecek kadar sorun olmaz hocam. Daha önce başıma geldi sorun yaşamadım.
Kafes büyük o yüzden içim rahat biraz sıkılma durumuda olmaz 2 kuş olduğu için. Kanat filanda açabiliyorlar. Yemlik 4 tane var rahat rahat yeter kabuk altından yem alıyorlar ittirip sorun olmuyor ek suluk takarım.

Kafes büyük o yüzden içim rahat biraz sıkılma durumuda olmaz 2 kuş olduğu için. Kanat filanda açabiliyorlar. Yemlik 4 tane var rahat rahat yeter kabuk altından yem alıyorlar ittirip sorun olmuyor ek suluk takarım.

O zaman hiçbir sorun olmaz merak etmeyin. İki kuş olması ve alanın yeterli olması 1 hafta yalnız kalmaları için yeterli.

Eğer ikisi de sakin kuşsa sorun olacağını zannetmiyorum. Fakat benim ilk aldığım iki kuşlardan dişi olan erkek olanı dövüyordu. Yani yemek yerken su içerken gagalıyordu ve yem yemesini ve su içmesini engelliyordu. Eğer öyle bir sorunları yoksa sıkıntı çıkma ihtimali çok düşük. Yine de bir tanıdığınıza bırakabilirseniz daha iyi olur.

En büyük sorun aslında suluk. Normalde suyu gündelik değiştirmeniz gerek. Aksi takdirde suyun içinde biriken bakteriler kursak mantarına ve çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir. Özellikle de yaz aylarında. Bunun dışında hastalanma gibi durumlar da olabilir. Keşke kuşları teslim edebileceğiniz birileri olsaymış.

Bu arada kafes seçiminizi beğendim. Kuşlara köle muamelesi yapıp oyuncak kafese koymamışsınız. Bazılarının yaptığı gibi.

En büyük sorun aslında suluk. Normalde suyu gündelik değiştirmeniz gerek. Aksi takdirde suyun içinde biriken bakteriler kursak mantarına ve çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir. Özellikle de yaz aylarında. Bunun dışında hastalanma gibi durumlar da olabilir. Keşke kuşları teslim edebileceğiniz birileri olsaymış.

Bu arada kafes seçiminizi beğendim. Kuşlara köle muamelesi yapıp oyuncak kafese koymamışsınız. Bazılarının yaptığı gibi.
Kafes görseli temsili fakat bizim kafeste öyle içinde uçmaları için boş bayağı. Kimseye bırakamıyoruz sulukları sıkıntı da ne yapacağımızı bilemiyorum. Biraz zorunluluktan dolayı.

Eğer ikisi de sakin kuşsa sorun olacağını zannetmiyorum. Fakat benim ilk aldığım iki kuşlardan dişi olan erkek olanı dövüyordu. Yani yemek yerken su içerken gagalıyordu ve yem yemesini ve su içmesini engelliyordu. Eğer öyle bir sorunları yoksa sıkıntı çıkma ihtimali çok düşük. Yine de bir tanıdığınıza bırakabilirseniz daha iyi olur.
Kavga etmiyorlar dişi kovalıyor da hiç bir birlerine girmediler. En kötü kaçıyor erkek. Hiç bir birlerine zarar vermediler kuyruk ısırmak hariç onda da zarar vermediler.

1 hafta idare ederler sıcakta kalıp sularını bitirmezlerse. Biraz uzun ama. Suluk takın yemlik takın bol bol. Suları her gün değiştirmek gerek normal de idare edebilirler.

Tamamdır sağ olun. Gitmeden önce 3 gün probiyotik vitamin takviyesi yaparım. Bağışıklık kazanırlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı