Çözüldü Çift RAM takınca ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sercanaydn94

Hectopat
Dün akşama kadar böyle bir sorun yoktu daha önceden de bu sorun olduğunda RAM'lerin yerlerini değiştirince düzeliyordu. Fakat şu andan itibaren 2 saatlik RAM değiştirerek görüntü gelmesini sağlıyorum olmuyor tek RAM takınca görüntü geliyor ama ikinciyi takınca hiçbir tepki vermiyor bilgisayar yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Kit olarak mı aldınız? Tek tek taktığınızda çalışıyor mu? Tek tek takarken birisi çalışmıyorsa çalışanı 2 slot için de denediniz mi?

Daha önce aynı RAM'ler ile çalıştıysa RAM'lerin pinlerini silgi ile silip sonra temizleyip tekrar takmayı deneyin.
Anakartınızda sorun olabilir hocam. Umarım yoktur.

Vallahi bilmiyorum dün akşama kadar iyiydi. Bu sorun ilk defa olmuyor üstesinden gelmiştim. RAM'lerin yerini değiştirerek ama şimdi teke düşürünce anca açılıyor şu anda tek RAM'le açıldı. Bana press F1 to run setup ve press F2 to load default values and continue diyor.

Kit olarak mı aldınız? Tek tek taktığınızda çalışıyor mu? Tek tek takarken birisi çalışmıyorsa çalışanı 2 slot için de denediniz mi?

Kit olarak aldım. Tek taktığımda çalışıyor, ikili takınca çalışmıyor. Tek RAM'i değiştirip diğerini takıyorum, o da çalışıyor RAM'lerde sorun yok yani.

Hocam RAM'lerin anakarta giren sarı uçlarını silgiyle güzelce siler misiniz? Benzeri bir sorun bende de vardı, RAM'leri güzelce silgiyle temizledim düzeldi sorun. RAM'in soketi oksit yaptığından temas etmeyebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı