RAM'ı takınca ekrana görüntü gelmiyor

Fides

Hectopat
Öncelikle iyi pazarlar. Yeni RAM satın aldım. Aldığım RAM ile eski RAM'i beraber kullanmaya çalışınca bilgisayar açılıp kapanıyordu, bu işlemi herhangi bir RAM'i çıkarana kadar yapıyordu. Sonrasında eski aldığım RAM'i çıkarıp yenisiyle kullandım bir sorun olmadı. Ardından yeni aldığım RAM'i çıkarıp eski RAM'i taktım yine bilgisayar açılıp kapanıp tekrar açılıyordu ve görüntü gelmiyordu. Bunun sebebi ne olabilir? Eskiden kullandığım RAM'i tek olarak taksamda artık kullanamıyorum.

RAM değişimi sonrası Clear CMOS yapmak gerekebilir. Zira BIOS, daha hızlı açılmak için RAM profilini hafızaya alır genelde.

Eski RAM'i takınca BIOS halen daha yeni RAM profilini ona uygularsa sistem hataya düşer.

Clear CMOS sonrası da açılmıyorsa RAM'in arızalanmış olma ihtimali var. Zaten farklı RAM'lerin aynı anda kullanılmasını ezelden beri tavsiye etmem!

RAM değişimi sonrası Clear CMOS yapmak gerekebilir. Zira BIOS, daha hızlı açılmak için RAM profilini hafızaya alır genelde.

Eski RAM'i takınca BIOS halen daha yeni RAM profilini ona uygularsa sistem hataya düşer.

Clear CMOS sonrası da açılmıyorsa RAM'in arızalanmış olma ihtimali var. Zaten farklı RAM'lerin aynı anda kullanılmasını ezelden beri tavsiye etmem!
Clear CMOS dediğiniz işlemi nasıl yaparım?
Elinde kaç bellek var anakartın kaç slotu var, anakart nedir?
2, 2, MSI B350M PRO-VD Plus

Anakartınıza uygun CMOS sıfırlama.
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkarın.​
2. JBAT1'i yaklaşık 5-10 saniye kısa devre yapmak için bir köprü kullanın.​
3. Kısa devre köprüsünü JBAT1'den çıkarın.​
4. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı