Çift RAM takınca görüntü gelmiyor

Thrcx7

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Öncelikle herkese iyi günler, sorunum 3 yıldır günlük kullanımda olduğum kasamda meydana geldi. Bilgisayarı çalıştırdığım zaman ekrana görüntü gelmedi, sonrasında RAM sorunu olabileceğini düşünüp tekini söktüm ve bilgisayar çalıştı ancak diğer RAM'i tek başına deneyince yine çalışıyor. İki ramide tek tek iki slottada denedim ve her türlü çalıştı ama ikisini birlikte takınca görüntü gelmiyor ve kısa süre sonrasında sistem kendiliğinden duruyor. Kısa devre durumu olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anakartın çift slotu desteklemiyor olabilir, veyahut RAM'i tam oturtamamışta olabilirsin ama yüksek ihtimal ya RAM'lerin uyuşmuyordur ya da anakartın belli bir RAM kapasitesi vardır o desteklemiyordur.

Anakartın çift slotu desteklemiyor olabilir, veyahut RAM'i tam oturtamamışta olabilirsin ama yüksek ihtimal ya RAM'lerin uyuşmuyordur ya da anakartın belli bir RAM kapasitesi vardır o desteklemiyordur.

3 Yıldır kullandığım sistem, RAM’lerin ikisi de aynı, anakart RAM’i destekliyordur diye düşünüyorum.

RAM'lari çıkart üfle slotları da üfle temizle tekrar tak çalıştırmayı dene olmazsa yüksek ihtimal RAM slotun yanmıştır.

Üflemeyi hatta silgiyle pinleri silmeyi bile denemiştim. Yukarıda da belirttiğim üzere slotları ayrı ayrı tek RAM'le denedim ve tek RAM takılıyken iki slottada bilgisayar sorunsuz çalışıyor.

Acaba PSU'mu desteklemiyor hocam PSU markanızı atabilir misiniz?

Hocam PSU değilde anakartın kasa ile teması yüzünden şase yapma ihtimalini düşündüğüm için kasadan sökerek çalıştırdım, şuan sıkıntısız çalışıyor. Tekrardan kasaya monte edip deneyeceğim eğer sıkıntı devam ederse onunla alakalı olabilir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı