Çift Sayı Girildikçe Toplama İşlemi Yapan Program Yapmak

Aschentee

Decapat
Dışarıdan çift sayı girildikçe toplama işlemi yapan ve sonucu ekrana yazan, tek sayı girildiği durumda ise çarpma işlemi yapıp ekranda sonucu gösteren.
Bir program yazmama yardımcı olabilir misiniz daha yeni başlıyorum da bu yazılım işine yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dışarıdan çift sayı girildikçe toplama işlemi yapan ve sonucu ekrana yazan, tek sayı girildiği durumda ise çarpma işlemi yapıp ekranda sonucu gösteren.
Bir program yazmama yardımcı olabilir misiniz daha yeni başlıyorum da bu yazılım işine yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

Hangi dilde?

C# ile 2 dakikada yapabilirim hangi dil ile yapacaksınız?

Hocam afedersiniz ama sorunuz çok saçma ve eksik olmuş hangi dilde istiyorsunuz? Diğer bir konu ise yazılım işine başlamışsanız bunu deneyerek öğrenmelisiniz. Ben size Python'da yazıp atayım kodları ama bu sizin bir işinize yaramaz.
Dev c++ programı üzerinden c dilinden olacak. Kusura bakmayın unutmuşum eklemeyi.
C# ile 2 dakikada yapabilirim hangi dil ile yapacaksınız?
Dev c++ programı üzerinden c dilinden olacak şekilde şimdiden teşekkürler.
C'de yardımcı olabilirim.
Evet Dev c++ programı üzerinden c dilinden olacak. Teşekkürler şimdiden
Arduino ile mi yapacaksınız?
Dev c++ programı üzerinden c dilinden olacak.
Dev c++ programı üzerinden c dilinden olacak.

Dev C++ programı üzerinden C dilinden olacak. Kusura bakmayın unutmuşum eklemeyi.

Dev C++ programı üzerinden C dilinden olacak şekilde şimdiden teşekkürler.

Öncelikle kullanıcıdan sayı isteyeceksin. Bu sayıyı 2'ye göre mod alacaksın. Kalan 1 ise pas geçecek. Kalan 0 ise sayıyı daha öncekilere toplayacak. For döngüsü ile kolaylıkla yapabilirsin.

Öncelikle kullanıcıdan sayı isteyeceksin. Bu sayıyı 2'ye göre mod alacaksın. Kalan 1 ise pas geçecek. Kalan 0 ise sayıyı daha öncekilere toplayacak. For döngüsü ile kolaylıkla yapabilirsin.
Hocam ben de yavaş yavaş başladım bu işlere de
#include <stdio.h>
#include <math.h>
int main()
{
int a,;
printf("Sayi girin:");
if(a%2 == 0), şu şekilde devam etsem problem çıkar mı? sizin yardımınızı almayı isterim teşekkürler

Hocam ben de yavaş yavaş başladım bu işlere de
#include <stdio.h>
#include <math.h>
int main()
{
int a,;
printf("Sayi girin:");
if(a%2 == 0), şu şekilde devam etsem problem çıkar mı? sizin yardımınızı almayı isterim teşekkürler
Evet çok doğru mod alman gerekirdi, python dilinde bu şekilde tebrik ederim.

Geri
Yukarı