Çift Slot RAM mi Tek slot RAM mi?

Beyler öyleyse linkteki ram lerden 2 adet sipariş vereceğim. Sizce nasıl? Başka öneriniz var mı?

Eğer ileride 16 GB RAM'dan daha yüksek bir RAM ile kullanmayı düşünmüyorsanız çift şeklinde alın. Aşırı bir farkı olmayacaktır tekten ama eğer çift olursa RAM kullanımı birbirini dengeler. Yani tek olduğu zaman tek bir RAM'dan beslenecektir bilgisayar, bu da çifte göre RAM'ı daha fazla zorlar.
Hocam konu ile alakası yok ama bir sorum olacaktı. Benim Ram 2+4 şekline. Sıkıntı olur mu bu şekilde olması ?

Beyler öyleyse linkteki ram lerden 2 adet sipariş vereceğim. Sizce nasıl? Başka öneriniz var mı?

Bilgisayarınız (anakartınız) en fazla 2666MHz destekliyor ise 2666MHz alın 2400 ise 2400MHz RAM alın. Olası sorunları yaşamamanız adına.

Ve 2 tane single kit almak yerine dual kit alın.

Corsair 16GB(2x8) Vengeance Serisi 2666mhz

Hocam konu ile alakası yok ama bir sorum olacaktı. Benim Ram 2+4 şekline. Sıkıntı olur mu bu şekilde olması ?
Kan grubu gibi düşün, AB+ kana sahip olan birisi A+ ve B+ kan gruplarından kan alabiliyor. AB kan gruplu birisinin kana ihtiyacı olduğu zaman doktorlar ona öncelikli olarak AB+ kan grubunu aramaya çalışır. Eğer sadece yüksek miktarda A+ kan verilirse kişinin B kanı çökelme yapar ve bu dengesizlikten dolayı kişi ölür. Biraz absürt bir örnek oldu ama :D Her neyse demek istediğimi anladınız. Pek bir zararı olmayacaktır ama 4+4 veya 2+2 gibi sağlıklı da olmayacaktır.

Cl değeri yüksek değil mi sence :(
CL17 ile CL18 arasında fark edebileceğiniz bir fark olmaz. Bir örneği bırakıyorum aşağıya. CL16 ile 18 arasında ki farka bakın kendi alacağınız CL17 ile benim önerdiğim CL18 arasındaki farkı tahmin edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CL17 ile CL18 arasında fark edebileceğiniz bir fark olmaz. Bir örneği bırakıyorum aşağıya. CL16 ile 18 arasında ki farka bakın kendi alacağınız CL17 ile benim önerdiğim CL18 arasındaki farkı tahmin edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam kusura bakma tam bilmediğim için soruyorum single kit ile dual kit arasındaki farklar nelerdir?

Hocam kusura bakma tam bilmediğim için soruyorum single kit ile dual kit arasındaki farklar nelerdir?
Single kit yani tekli modül adı üstünde 1 adettir tektir birlikte test edilmezler. Çalışıp çalışmadığı test edilir fabrikada.
Dual kitte yani çift modülde ise fabrikada 2 RAM birlikte test edilirler. Uyumlu olup olmadıkları vs. birlikte çalışmalarında herhangi bir sorun varmı vs. diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı