RAM slot sayısı nasıl öğrenilir?

ali20416

Hectopat
CPU-Z indirdim slotu öğrenmek için. SPD sekmesinde slot 2 tane gözüküyor ama ekrana bir bilgi gelmiyor. Resimde görüldüğü gibi hangi slotu seçersem boş oluyor. Sizce sebebi nedir? Memory sekmesinde RAM bilgileri herkeste olduğu gibi veriliyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z sana slot sayısını göstermez, orada anakarta takılı olan ramler hakkında bilgi alabilirsin. Ram slot sayısı içinde ya kasanızı açıp ram yuvalarını sayacaksıniz ya da anakartın modelini internette aratıp internet üzerinden bakacaksınız.

RAM anakarta entegre ise Spd'de gözükmüyor.
anakarta bağlı derken ? bu arada amacım laptopuma ram ekletmek 4 gb ram var ddr4 2133 mhz cl 15. laptopu sıfır aldım. Alalı 2 hafta falan oldu performans iyi ama az geliyor bana slot sayısı netten laptopumu araştırdğımda 2 slot diyor bi kaç video izledim slot sayısı öğrenme ile ilgili çoğu cpu z dan yapmış. spn den öğrenmiş bende çıkmama sebebi nedir diye merak ettim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı