Çift slot RAM takınca oyunda PC resetleniyor

MertDLGC16

Centipat
Öncelikle merhabalar kendim tek tek sistem topladım (APU) ilk 2 ay boyunca tek slot 8 GB RAM ile kullandım 3. ayda 8 GB aynı marka model MHz RAM ekledim fakat bundan sonra oyunlarda kendine reset atmaya başladı dedim acaba RAM'ler mi bozuk. Tek tek RAM'lari 4 RAM slotunda da denedim hiçbir sıkıntı çıkmadı ama 8x2 olduğu zaman 15 dakikada 3 reset attı bilgisayar(oyundayken sadece) anakart slotlarınıda tek tek denedim sıkıntı yok kimse çözüm bulamıyor.
Sıcaklık değerleri 40-50C üstüne çıkmıyor.

Sistemim:
R3 2200G.
B450M PRO VDH Plus.
Cooler Master 750+80 Plus Bronze sertf.
Corsair 8x2 3000MHz RAM.
Kingston 128 GB SSD.
250GB HDD.
Auro engine kasa.

Yanlış Bilgilendirme [Çift Kanal için önerilen slotlar: DIMM A2 ve B2]
RAM'leri nasıl takıyorsunuz. Renk ayrımı yok ise genel olarak 1. yuva ve 3. yuvaya takmalısınız. Onun haricinde BİOS ayarlarından RAM'leri taktığınızda XMP açık mı ona bakın ve RAM'ler kaç Mhz de çalışıyor onu kontrole edin. Yeni aldığınız RAM tek çalıştığı zaman bu problem olmuyorsa ya BİOS ayarlarından yada yuvasından kaynaklı..

RAM'leri nasıl takıyorsunuz. Renk ayrımı yok ise genel olarak 1. yuva ve 3. yuvaya takmalısınız. Onun haricinde BİOS ayarlarından RAM'leri taktığınızda XMP açık mı ona bakın ve RAM'ler kaç Mhz de çalışıyor onu kontrole edin. Yeni aldığınız RAM tek çalıştığı zaman bu problem olmuyorsa ya BİOS ayarlarından yada yuvasından kaynaklı..
Öncelikle değerli fikriniz için teşekkür ederim
Ramleri iki kombinasyonlanada denedim (anakartın üzerinde şema var) a1-b1 e taktığımda cpu debug ışığı yandı diğer slota taktığımda sorun olmadı (tek ram olarak tüm slotlara taktım hiçbir sıkıntı çıkarmadı)
Biosdan xpm on yapıp 2.profili seçiyorum ve kaydet- çık yapıyorum.
2933mhz de çalışıyorlar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı