Çift slot RAM takınca ekrana görüntü gelmiyor

Nicodoz

Hectopat
Bu zamana kadar hiçbir sorun yoktu bilgisayarımda sabah bir problemle karşılaştım hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyordu. Götürdüm servise halledilmiş ama adamın dediğine göre hiçbir şekilde çift slot RAM takılınca ekrana görüntü gelmiyormuş. Eve gelince bende denedim tüm slotlar çalışıyor. Tüm RAM'ler çalışıyor. Ama bunları çift takınca ekrana klavyeye görüntü alamıyorum. Bunun bir çözümünü bulma şansımız var mıdır acaba? Yoksa tek slot 16 GB RAM alıp anakarta mı takmalıyım? Yoksa direkt anakartı değiştirip halihazırda elimde olan 2x8 i'mi kullanmalıyım? Önerileriniz nedir?

Bu zamana kadar hiçbir sorun yoktu bilgisayarımda sabah bir problemle karşılaştım hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyordu. Götürdüm servise halledilmiş ama adamın dediğine göre hiçbir şekilde çift slot RAM takılınca ekrana görüntü gelmiyormuş. Eve gelince bende denedim tüm slotlar çalışıyor. Tüm RAM'ler çalışıyor. Ama bunları çift takınca ekrana klavyeye görüntü alamıyorum. Bunun bir çözümünü bulma şansımız var mıdır acaba? Yoksa tek slot 16 GB RAM alıp anakarta mı takmalıyım? Yoksa direkt anakartı değiştirip halihazırda elimde olan 2x8 i'mi kullanmalıyım? Önerileriniz nedir?

Single kit 16 GB RAM almanız saçma olur.
Dual Channel çalışmadıktan sonra anakartın ne önemi kalıyor.

Anakartı onarım için nereye teslim ettiniz?

Bir tane bilgisayar teknik servise işte. Görüntüyü hiçbir şekilde alamıyordum. BIOS'ta problem olmuş falan fistan 200 TL'ye halletti. Ama işte çift slot hiçbir şekilde görüntü vermiyor dedi.

Bilgisayarı servise götürmeden önce BIOS pili tak çıkar RAM'leri tak çıkar tek RAM denemesi her şeyi yapmıştım yine de hiçbir şekilde görüntü alamamıştım. Servisten sonra işte böyle oldu. Enazından tek slot açabiliyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı