Çift taraflı bant ile yapıştırılan HDD nasıl çıkarılır?

522223

Decapat
SSD veya HDD modeli
Samsung Seagate 1 TB
Arkadaşlar yer sıkıntı çekmemden kaynaklı harici bir HDD'yi USB ile bilgisayara bağladım. O şekilde kullanıyordum fakat masanın sürekli hareket etmesinden bu HDD böyle kullanılmaz diye duvara çift taraflı bant ile yapıştırdım. Herhangi bir HDD kutusuna koyup yapıştırmak aklıma o an gelmedi maalesef ve direk bastım o şekilde diski. Şu an ben bu diski buradan çıkarmak istiyorum. Nasıl çıkarabilirim acaba? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230528_100913.jpg
    IMG_20230528_100913.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 28
Daha denemedim hocam. En kısa sürede deneyip yazarım.

Dostum bu arada eğer çıkmamakta diretirse, HDD'nin tüm bağlantılarını kesip izopropil alkolü birkaç damla olacak şekilde Bant'a damlatırsan (HDD'nin içine kaçırmadan) biraz kolaylaşır işin.

Daha denemedim hocam. En kısa sürede deneyip yazarım.

O zaman daha denemediyseniz ben de size bir yöntem tavsiye edeyim, sıvı veya ısı ile riske girmenize gerek yok.

Elinize bir falçata alın üstüne 0 bacak takın, son uzunlukta açın ve bıçağı duvara paralel şekilde direkt çift taraflı bant ve duvar arasına bıçağı duvara yapışık şekilde sokup ufak ufak keserek, sonra da bıçağı o pozisyonda biraz sağlı sollu esneterek çıkarabilirsiniz. HDD'ye temas bile etmezsiniz bu dediğimi güzelce uygulayabilirseniz. Biraz el becerisi gerekir el beceriniz iyi ise 2dakikalık iş. Duvardan ayırdıktan sonra HDD'yi elinize alınca arkasındaki bant kalıntısını da kol bandı açarken veya sticker sökerken yaptığınız gibi tırnağınızla ufak ufak soyup çıkarabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı