Çift taraflı bant ile yapıştırılan HDD nasıl çıkarılır?

522223

Decapat
SSD veya HDD modeli
Samsung Seagate 1 TB
Arkadaşlar yer sıkıntı çekmemden kaynaklı harici bir HDD'yi USB ile bilgisayara bağladım. O şekilde kullanıyordum fakat masanın sürekli hareket etmesinden bu HDD böyle kullanılmaz diye duvara çift taraflı bant ile yapıştırdım. Herhangi bir HDD kutusuna koyup yapıştırmak aklıma o an gelmedi maalesef ve direk bastım o şekilde diski. Şu an ben bu diski buradan çıkarmak istiyorum. Nasıl çıkarabilirim acaba? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230528_100913.jpg
    IMG_20230528_100913.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 27
Arkadaşlar yer sıkıntı çekmemden kaynaklı harici bir HDD'yi USB ile bilgisayara bağladım. O şekilde kullanıyordum fakat masanın sürekli hareket etmesinden bu HDD böyle kullanılmaz diye duvara çift taraflı bant ile yapıştırdım. Herhangi bir HDD kutusuna koyup yapıştırmak aklıma o an gelmedi maalesef ve direk bastım o şekilde diski. Şu an ben bu diski buradan çıkarmak istiyorum. Nasıl çıkarabilirim acaba? Teşekkürler.

Saç kırutma makinesini bandın olduğu noktaya doğru sıcağa ayarlayıp tut. Fazla tutma ama.

Saç kırutma makinesini bandın olduğu noktaya doğru sıcağa ayarlayıp tut. Fazla tutma ama.

Fazla sıcak diske zararlı olur diye düşünüyorum.

Çekip çıkar hocam çift taraflı bantlar o kadar sağlam değildir, zorla biraz, arkasın da metal plaka var zaten sorun olmaz diye düşünüyorum.

Metal plaka yamulursa diye korktum biraz.

Etil alkol, aseton veya kolonya ile bandı ıslatıp yavaş yavaş oynatarak çıkarabilirsiniz.

O sıvılar diskin içine kaçarsa sıkıntı olur diye korktum biraz. Ama en yöntem hangisi olur dersiniz hocam? En rahat nasıl çıkar zararsız.

O sıvılar diskin içine kaçarsa sıkıntı olur diye korktum biraz. Ama en yöntem hangisi olur dersiniz hocam? En rahat nasıl çıkar zararsız.

Hafif çeklseniz gelir bence. Çift taraflı bant alttarafı, 501 değil.

Şırınga veya benzer bir şey ile direk bandın olduğu kısma dökmeniz yeterli olur hocam veya direk diski yavaş yavaş oynatarak çekebilirsiniz metal plaka çok hasar almaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı