Çiftçi e-ticaret yapabilir mi?

proofgaming

Centipat
Merhabalar, ben çiftçiyim. E - ticaret sitesi kurdum, bunun için şahıs şirketi kurmak gerekiyormuş sanırım. Peki, ben çiftçiyim, bu yüzden buna rağmen e ticaret yapacağım için şahıs şirketi kurmam gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa şahıs şirketinde sade e ticaret faaliyet alanında nasıl yapabiliriz? Çünkü tarım için şahıs şirketi kurmak istemiyorum ama diyelim ki kurduk, bu çiftçi ile e ticaret işini nasıl yapabilirim sizce? Fikirlerinizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet gerekiyor. Vergilendirmeleri düzenlemeniz için şart. Eğer şahıs şirketi kurmadan satış yaparsanız ve tespit edilirse vergi kaçırmaktan yargılanırsınız diye biliyorum.

Evet gerekiyor. Vergilendirmeleri düzenlemeniz için şart. Eğer şahıs şirketi kurmadan satış yaparsanız ve tespit edilirse vergi kaçırmaktan yargılanırsınız diye biliyorum.

Peki bunu çiftçilik ile nasıl yapacağım yani ikisinin bir birini etkilememesi gerekiyor eğer şirket kurarsam çiftçilikte yaptığım işlerde faturalandırmamı gerekiyor ben bu şirketi sadece e ticaret için kurmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı