Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın'ın Son Hali

Çiftlik Bank dolandırıcılığının bir numaralı ismi firari sanık Mehmet Aydın'la ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Yurt dışında sürdüğü lüks yaşama ait yeni görüntüler ortaya çıkan "tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın'ın eski eşi Sıla Aydın ile birlikte olduğu görülüyor. Görüntülerdeki detaylar sosyal medyada günün konusu oldu.
5d1f1157b57f150450f133c7.jpg

Çiftlik Bank ile 132 bin 222 kişiden dolandırdığı 1 milyar 139 milyon 972 bin TL para ile yurt dışına kaçan ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın yurt dışındaki lüks yaşamına devam ediyor.
Bütün paralar bittikten sonra geri dönüp yeni bir projeye katılması bekleniyor😂
5d1f1157b57f150450f133c1.jpg

5d1f1157b57f150450f133c5.jpg
5d1f1157b57f150450f133c9.jpg
5d1f1157b57f150450f133cb.jpg
5d1f1157b57f150450f133e1.jpg
5d1f1158b57f150450f133ec.jpg
5d1f1158b57f150450f133ee.jpg

Kaynak: CNNTÜRK

Vatandaşlık para ile satılan bir şey zaten. Örneğin Amerika'da Amerika vatandaşı olmak için yanlış hatırlamıyorsam 1M dolar Amerikan topraklarında harcanması gerekiyor.

Ama biz surilere beleşe verdiğimiz için bilmememiz normal.
100 bin dolar yatırım yapıldığında oturma izni alırsın. 5 yıl sonra kalıcı vatandaşlık için başvurabilirsin. Çok özel durumlar dışında parayı verene vatandaşlık gibi bir uygulama yok. Çok ünlü başarılısın zenginsin yani. Vatandaşlık alırsın. Ev alırsan orada oturma iznini da yanında verirler. Vatandaşlık için sonraki sürece bakarlar. Yapılan iş kalıcı ise vatandaşlığı da alırsın.

Çiftlik Bank olayından tutuklu olanları da serbest bırakarak, şu an Çiftlik Bank olayından tutuklu hiç kimse kalmadı. Herkes milleti dolandırdığı ve paraları aldığıyla kaldı.

Böyle aranan adam elini kolunu sallayarak, dalga geçer gibi fotoğraflar verebiliyorsa demek ki dolandırıcılıktan hiçbir şey olmuyor. Şu adamı bile yakalayamıyorlar ise hiç kimseyi yakalayamazlar.

Şu adama helal olsun. Bu milleti nasıl dolandıracağını iyi biliyormuş. Bu adam bile bizim milleti dolandırdı ya diyecek söz yok.

Çiftlik Bank olayından tutuklu olanları da serbest bırakarak, şu an Çiftlik Bank olayından tutuklu hiç kimse kalmadı. Herkes milleti dolandırdığı ve paraları aldığıyla kaldı.

Böyle aranan adam elini kolunu sallayarak, dalga geçer gibi fotoğraflar verebiliyorsa demek ki dolandırıcılıktan hiçbir şey olmuyor. Şu adamı bile yakalayamıyorlar ise hiç kimseyi yakalayamazlar.

Şu adama helal olsun. Bu milleti nasıl dolandıracağını iyi biliyormuş. Bu adam bile bizim milleti dolandırdı ya diyecek söz yok.
İyi para ele geçirebiliyorsan elbette dolandırıcılıktan bir şey olmaz. Dile kolay 130 milyon dolar civarı para. Bu paradan Türkiye'de polis de payını alıyor hakim de payını alıyor siyasetçi de payını alıyor. Bilim kurgu yaptığımı düşünebilirsin ama gerçek bu. Bu parayla seni herkes korur kimse dokunmaz. Sen bir kere paranı kaptırmışsın diye sistem senin üç kuruşu kurtarmakla mı uğraşacak? Sen gidip paranı vermişsin bu adama. Bilerek ve isteyerek. Bir de bu açıdan bakmak gerek. Bu tosun banka soymadı. Kimsenin evinde işyerine de girmedi hırsızlık için. Herkes kendi ayağıyla gitti ona. O da bunu kullandı. İş battı diyerek paranın üstüne yattı ve bence buna hakkı da var. Bana göre dolandırıcılık değil. İddia edildiği gibi süt üretim işi gerçekti. Ama buna yatırım yapmak akıl dışıydı. Banka adının kullanımı BDDK yönetmeliklerine tabidir. Bir kere vatandaş demedi ki bu banka olamaz. Bankacılık izni var mı yok mu? Hangi bakanlıktan ne tür bir çalışma izni var bu süt üretim işinin. Yatırım alabilir mi? İşin teknik takibini yapmadan verilen hesaba parayı yatırmışlar. Sanırım bir de internet sitesi var orada hesabınızı görebiliyorsunuz. Yasal hiçbir dayanağınız yok. Hissedar oluyorsunuz ama mal varlığına değil sadece kar payına. Bunun da yasal bir güvencesi yok. Bu olay duyduğunuzdan daha utanç verici ve vahim ayrıntılara sahip. Ama kimse konuşmuyor. Zaten gerek de yok. Olanla ölmüşe çare yok.

@berk1937
Belki ülkenin "gerçek" halini görebilirsin yakın zamanda....
Ne gibi? Bence siz beni yanlış anladınız.
Vatandaşlık para ile satılan bir şey zaten. Örneğin Amerika'da Amerika vatandaşı olmak için yanlış hatırlamıyorsam 1M dolar Amerikan topraklarında harcanması gerekiyor.

Ama biz surilere beleşe verdiğimiz için bilmememiz normal.
Ben de para ile alındığına değindim zaten. Greeen Card gibi olaylardan bahsediyorum ben.

Seninde mi hayalin hırsızlık yapp milleti dolandrmak? Bizim Türk halkı olarak hayallerimiz kolay para ile her istedigimizi yaşamak için duzenbazlik üzerine kurulu bir yaşam bicimi mi? Biraz asil düşünün. Parayı kazan istedigin gibi harca. Zoru sev kolay sıkıcı gelir.
Kocum benim be. Bizim hayalimiz adamin gercekleri :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı