Cihaz yok ama modeme bağlı görünüyor

Uninvited01

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bana çok değişik gelen bir sorunu sizlerle paylaşacağım. Sorunu çözmedim belki yaşayan vardır diye paylaşıyorum.
İnterneti yeni bağlattım daha ikinci ayında bir internet kopması yaşadım. Modem ara yüzüne girip sorunu düzelttim ve modeme Wi-Fi ile bağlı iki cihaz gördüm şifre benden başka kimsede yok. İsteyene ben kendim yazıyorum. Kimseye yazılı ya da sesli yolla şifreyi vermedim. Şifreyi kırdıklarını düşünerek şifremi değiştirdim. Cihazlar gitti aradan iki hafta geçti yine internetim gitti aklıma yaşadığım olay geldi. Hemen ara yüze girip sorunu çözdüm ve yine iki tane cihazın bağlı olduğunu gördüm. Tekrar şifremi değiştirmeden önce bu cihazları modem ara yüzünden engelledim şifremi değiştirdim. Sorun yok gibiydi ancak daha sonra yeğenim geldiğinde tabletin internete bağlanamadığı gördüm. Cihazlardan birinin engelini kaldırdım cihaz bağlandı yalnız benim olayı yaşadığımda yeğenim bizde değildi tablette yoktu evde evleri de bağlanamayacak kadar uzak şu an yeğenim yok tablet yok engeli kaldırayım sanki yanımda bağlıymış gibi cihaz aktif bir şekilde modemde gözüküyor ama dediğim gibi cihaz yok. Burada uzaktan bağlanmayacak kadar da alakasız mesafelerde oturuyoruz ve sadece iki cihaz yapıyor bunu. Diğer şifreyi verdiğim cihazlar yapmıyor sorunu anlamadım. Şu an engelli o cihazlar nasıl oluyor bu anlamadım. Anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim herkese iyi günler :D

Yeni konular

Geri
Yukarı