"Cihazınız bir sorunla karşılaştı" hatası

dürümkıs

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, bu hatayı önceden almıyordum. Bu sabah uyandığımda bilgisayarı açtım. Açarken başlıktaki hata ile karşılaştım. Çok umursamadım, klasik Windows açıkları diye düşündüm. Girdim saatlerce Valorant oynadım. Sonra bilgisayarı kapattım, yarım saat-bir saat içerisinde yine açtım. Yine aynı olay oldu ve ben bilgisayarda sıkıntısız vakit geçirdim. Sonrasında birkaç işim vardı o yüzden çarşıya gitmek için bilgisayarımı kapattım. İşimi hallettim geldim. Fakat bu sefer hatayı birkaç kere art arda aldım ve yeniden başlatınca hata çözülmedi. Bir süre yeniden başlatmaya devam ettim ve sonunda bilgisayar açıldı. Fakat açıldıktan yaklaşık 1 dakika sonra mouse donuyor, mouse donduktan 1-2 saniye sonra yine aynı mavi ekran hatasını almaya başladım. Şu anlık sorunu çözemiyorum. 1-2 gün içinde bilgisayarımı da güncellemedim (bir süredir zaten son sürümde). Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yazılımsal da olabilir donanımsal da. Bilgisayar parçalarını test etmeden önce bir format atın. Düzelmezse donanımsal sorundur ama sanmıyorum donanımsal oldugunu. Bence format ile çözebilirsiniz, aynısını bende yaşamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal da olabilir donanımsal da. Bilgisayar parçalarını test etmeden önce bir format atın. Düzelmezse donanımsal sorundur ama sanmıyorum donanımsal oldugunu. Bence format ile çözebilirsiniz, aynısını bende yaşamıştım.
Tamamdır, kendiliğinden düzelmezse yarın format atacağım.
Başka önerisi, fikri olan var mı?

Bilgisayarı güvenli modda başlatabiliyor musunuz?

Şu anda bilgisayarı güvenli modda açmaya çalışıyorum. Başarabilirsem (hata vermeden aktifleştirebilirsem) size dönüş yapacağım.

Mavi ekran hata kodu nedir? Fotoğraf alabilir miyim?

Resmi yükledim. Resim bana ait değil Google'dan buldum fakat sorun birebir aynı.

Dosya Ekleri

• Bilgisayarınız-bir-sorunla-karşılaştı-ve-yeniden-başlatılması-gerekiyor-1280x720.jpg
    Bilgisayarınız-bir-sorunla-karşılaştı-ve-yeniden-başlatılması-gerekiyor-1280x720.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 659
Son düzenleyen: Moderatör:
Birebir aynı olduğunu sanmam zira oradaki hata kodu önemli. Hata kodu ve hata kodunun altındaki kod da aynı mı? Zaten o görselde de epey anlaşılamaz. Lütfen kendiniz güzelce çekip bize atın.

Bilgisayarı güvenli modda başlatabiliyor musunuz?
Denedim, maalesef yine aynı hatayı alıyorum ve aniden mavi ekran yiyorum.
Birebir aynı olduğunu sanmam zira oradaki hata kodu önemli. Hata kodu ve hata kodunun altındaki kod da aynı mı? Zaten o görselde de epey anlaşılamaz. Lütfen kendiniz güzelce çekip bize atın.

Buyur kankam. Biraz bulanık çıkmış, eğer okuyamazsan diye buraya da yazıyorum.
Bu sorun ve olası çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin. (windows.com/stopcode sitesi)
Destek biriminden bir yetkiliyi aradığınızda o kişiye bu bilgiyi verin,
Durdurma kodu: KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

Fakat bu sorunu diğer alışımda durdurma kodu farklıydı. Kod şuydu, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Dosya Ekleri

• IMG_20210820_221410_167.jpeg
    IMG_20210820_221410_167.jpeg
    63,4 KB · Görüntüleme: 398
Son düzenleme:

Geri
Yukarı